Češka utrpěla podle PNP zranění život ohrožující a byla transportována do nemocnice, osádka kamionu ve věku 30 a 49 let byla zraněna lehce. Věcná škoda se odhaduje na 250 000 eur.
Na B20 předjížděl u Triechingu 28letý řidič audi z Essenbachu ve 4.30 hodiny v pondělí kolonu nákladních aut ve směru na Straubing a srazil se s protijedoucím kamionem s návěsem, který řídil 48letý Čech. Při snaze se mu vyhnout měl řidič audi kolizi s předjížděným vozidlem, náraz ho vytlačil do protisměru a tam po srážce s českým náklaďákem narazil čelně do návěsu 55letého polského řidiče. Po střetu ho museli z audi vyřezat hasiči. Utrpěl těžká zranění, polský řidič lehká. Audi bylo totálně zničeno, na každém kamionu je škoda kolem 10 000 eur.

Z shisha-baru do špitálu

Protože si návštěvníci baru vodních dýmek v Bad Endorfu v okrese Rosenheim v noci na sobotu zapálili najednou 15 dýmek, musela být na místo povolána záchranná služba. Osm lidí dopravila do nemocnic. Příčinou byla enormně zvýšená koncentrace kysličníku uhelnatého v baru. První návštěvník náhle ztratil vědomí v 0.30 hodiny. Záchranáři pak zjistili nebezpečnou hladinu CO i u ostatních a několik sanitek je rozvezlo do okolních nemocnic. Hasiči pak místnost vyvětrali. Situaci zhošovalo naplno puštěné topení a nedostatečný přívod čerstvého vzduchu.

Nával psích spřežení

Na trati.Zdroj: Deník/repro PNP
Na 100 psích spřežení s celkem 850 zapřaženými husky závodilo o víkendu v Bad Hindelangu v Horním Allgäu. Závody na 6-16 kilometrů, které byly součástí Světového poháru a kvalifikací pro mistrovství Evropy v únoru v Inzellu, sledovalo několik tisíc diváků.

„Ukradl" tramvaj
V sobotu dopoledne se ze stanice Rodaun ve Vídni „ztratila" tramvaj, jejíž řidič si odskočil na toaletu. Pachatelem neobvyklé krádeže byl bývalý zaměstnanec dopravních podniků, který byl z firmy vyhozen před několika lety. S tramvají tento 36letý muž projel dvěma dalšími stanicemi, než podnik vypnul proud v troleji a tramvaj tak zastavil. Její „únosce" pak z ní vystoupil a zmizel,ale policie ho druhý den našla podle podrobného popisu svědků. Ze msty firmě prý nejednal, ale pravý důvod svého činu neuvedl, jen opakoval, že nepřemýšlel a když viděl řidiče odcházet, zkrátka nasedl a odjel. Ujišťoval, že na zastávkách hlásil, aby lidé nenastupovali, že jde o cvičnou jízdu, píší OÖN. Při odchodu z podniku před lety musel odevzdat aktivační klíč, ale nějak si opatřil další. Ten mu nyní firma zase odebrala.

Vrabci v převaze

U sousedů přezimuje nejvíc vrabců.Zdroj: Deník/repro
Při zimním sčítání ptactva iniciovaném BirdLife od 6. do 8. ledna napočítalo 8823 amatérských ornitologů v průměru 38 ptáků na zahradu, tedy o tři méně než loni. V Burgenlandsku jich ubylo průměrně sedm na jedno sledované místo. Nejvíc pozorovatelů bylo v Dolních Rakousích, v Horních Rakousích se jejich počet meziročně zvýšil o 42 procent.Nejvíc bylo poprvé vrabců polních, vrabci domácí skončili třetí. Stabilně vysoký byl počet kosů, sýkorek ubyla tři procenta.