Radek Přílepek, předseda táborského klubu turistů, pevně věří, že v následujících měsících již začnou se stavbou její ocelové nástupkyně.

„Už jsem dostal do rukou hotový projekt a nyní budeme žádat o stavební povolení. Ještě se musí doplnit různá vyjádření, zpracovat prováděcí dokumentace a rozpočet," vyjmenoval nutné administrativní kroky okolo přípravy stavby nové Hýlačky.

Jeho přáním je, aby se s realizací začalo ještě v roce 2014. Dosud nevyřešeným problémem jsou ale potřebné peníze, tedy podle prvotního odhadu šest milionů korun. „Sbírku na novou Hýlačku jsme prodloužili do konce příštího roku. Zatím je na sbírkovém kontě přes půl milionu," sdělil Radek Přílepek s tím, že od pojišťovny poputují do stavby zhruba dva miliony. „Máme příslib od kraje, že se bude finančně podílet a jednáme také s městem," doplnil.

Obyvatelé Větrov mají ale jiné trápení. Volají po centrálním parkovišti dostatečně vzdáleném od rozhledny, které by odvedlo přijíždějící auta od jejich domovů. „S Hýlačkou se sem vrátí ruch. Pokud má nová rozhledna stát, město by mělo udělat taková opatření, aby k ní nemohla auta a neztrpčovala Větrovákům život," říká za občany Jaroslav Černý.

Kam přispět:
• převodem na speciálně založený účet 249362410/0300 
• do sbírkových pokladniček na následujících místech: Táborský deník, 9. května 620, Tábor nebo Cukrárna Dolce vita, OD Dvořák, Tábor nebo Interspar Tábor

„Ať lidé udělají něco pro své tělo a dojdou si k Hýlačce kousek pěšky. Pokud nevznikne centrální parkoviště a neudělají se opatření, stane se z Větrov průjezďák," zhodnotil situaci Jaroslav Černý.

Předseda klubu turistů Radek Přílepek ale uklidňuje, že ve spolupráci s radnicí se připravuje parkoviště za fotbalovým hřištěm. „Auta k rozhledně rozhodně tahat nechceme."

Podobným slibům Jaroslav Černý nevěří: „Bojím se, že bude stát rozhledna a parkoviště žádné. Doufám v něj, ale nevěřím tomu," sdělil obavy.

S tím, že se ale nakonec ustoupilo od stavby Hýlačky z betonu, je spokojený: „Naštěstí zvítězil zdravý rozum a nevybrali betonového molocha. Ze tří vítězných návrhů je ten konečný asi nejlepší. Je vzdušný a nejlépe zapadne do přírody. Osobně bych ale na místě nejraději viděl tu samou Hýlačku, na kterou jsem koukal z okna téměř šedesát let."

Nová Hýlačka nabídne turistům pohled do krajiny z vyhlídkové plošiny ve výšce pětadvacet metrů. „Jedná se o lehkou ocelovou konstrukci s dvěma nosnými sloupy, které budou kotveny šesti táhly. Nosné prvky rozhledny tak připomínají tvar původní Hýlačky. Samostatně vedle vlastní rozhledny je navržen objekt zázemí s prodejem vstupenek a toaletami," popsal Radek Přílepek.

Hýlačka v datech:
1. ledna 2012: byl ohlášen požár Hýlačky před 05.30 hodin. Dřevěnou stavbu vysokou 18 metrů zasáhl oheň v celém rozsahu. Po uhašení požáru hasiči strhli i zbytky konstrukce, protože hrozilo jejich zřícení.
 9. ledna 2012: na úřední desce krajského úřadu bylo zveřejněno rozhodnutí o povolení veřejné sbírky na podporu výstavby nové rozhledny. Její zahájení je stanovené na 12. 1. 2012.
 14. května 2012: Ministerstvo kultury rozhodlo na žádost KČT o zrušení prohlášení rozhledny Hýlačky za kulturní památku.
 16. července 2012: KČT Tábor ve spolupráci s městem vyhlásil architektonickou soutěž na zpracování soutěžního návrhu řešení stavby nové Hýlačky.
 21. září 2012: byly zveřejněny výsledky architektonické soutěže. Oceněny byly tři návrhy.
 10. ledna 2013: KČT Tábor bude vybírat ze tří oceněných návrhů. Dosud nebylo o budoucí podobě rozhledny rozhodnuto. Občané Větrov uspořádali petici proti vítěznému návrhu č. 40 (z betonu).
 7. května 2013: na zasedání KČT Tábor bylo rozhodnuto o nové podobě rozhledny Hýlačka. Turisté vybrali návrh architekta Davida Grygara (z oceli).
 30. prosince 2013: stále lidé mohou přispívat na stavbu nové Hýlačky, a to až do konce příštího roku. Na sbírkovém kontě je přes půl milionu korun. Během ledna, nebo února chce KČT Tábor zažádat o stavební povolení.