Když jste s Rosťou Osičkou odtančili svoje tango, byla na vás vidět poměrná úleva. Znamená to, že jste trpěli až moc velkou trémou?

Přiznávám, že jsem trému měla, ale takovou tu zdravou, která vás žene dopředu a nutí vás jít až na kraj svých možností. I když Rosťa vypadal poněkud neohrabaně, odvedl obrovský kus práce a je pro tanec velmi něžný partner. A je zvyklý přijímat rány a snášet bolest. Tanec totiž o bolesti je.

Romana Motlová a Rosťa Osička.

Ale hodnocení Radka Balaše, že se Rosťa tvářil jako Fantomas, bylo poměrně ostré.

To sice bylo, ale i pravdivé. Nezapomínejme na to, že Rosťa Osička je boxer, který nemohl bojovat v ringu a zároveň se usmívat na diváky nebo kontrolovat výraz svojí tváře. To by asi brzy skončil. Tak hrozně se při tanci soustředil na to, co má dělat, že nasadil masku bojovníka a myslel jen na svůj úkol. Až potom se usmíval a musím říct, že je to pořád kluk se zářivýma očima. I když mi na tréninku říkal: „Romanko, můj obličej není hezký sám o sobě a ještě se mám usmívat?" Mám k němu hlubokou úctu. A navíc – je to téměř šedesátiletý chlap a hodně mužů v jeho věku by ani nenapadlo jít do takové soutěže před oči celého národa. Ale slova Radka Balaše musíme brát vážně, tak určitě budeme pilovat výraz tváře a úsměvy.

To asi máte pravdu, ale i hodnocení Zdeňka Chlopčíka, že tango to bylo jen zpočátku a v okamžiku, kdy vás partner držel v náručí, ale pak už ne, bylo hodně upřímné.

Musím přiznat, že některé výroky poroty nás udivily, ale to není důležité. Tahle soutěž je o zábavě, o relaxu a dobré pohodě.

Nechme první kolo být. Už je za vámi a musíte se soustředit na další. Jak často trénujete?

Denně minimálně hodinu a půl. A zase je to díky disciplíně, kterou má Rosťa vštípenou z boxu. Maká, jak nejlépe a nejvíce může.

Jsou vaše tréninky tvrdé?

Teď určitě budou tvrdší. Chceme ještě alespoň dvakrát postoupit, ale bez toho, abychom víc makali, to nepůjde. Navíc, Rosťu kritika dost mrzela a on není typ, který by se vzdával.

Co pro vás osobně znamená tančit s Rosťou Osičkou?

Velkou školu vůle, respektu a tolerance. Pro něj není nic nemožné. Když jsme se poprvé viděli, ani jsem pořádně nevěděla, kdo to je. Teď mám pocit, že se známe mnoho let. Rosťa má velké srdce a v jeho blízkosti máte obrovský pocit bezpečí. Je to takový můj medvídek.

Deset párů tvoří hodně známí lidé – například Leona Machálková a Michal Necpál, Katarina Štumpfová a Leoš Mareš, Jitka Schneiderová a Marek Dědík nebo Martina Marková a Marek Taclík. A to nemluvíme o špičkové moderátorské dvojici Tereza Kostková a Marek Eben. Jaká jste parta?

Úžasná. A to říkám bez jakékoliv přetvářky. Když jsem přinesla štrúdl od maminky, tak byli všichni nadšení. Terezka Kostková koupila pro všechny dort. Marek Eben prohlásil, že musí být přípitek a donesl šampus. Všichni jsou v dobré pohodě a navzájem si fandí. Jasně, že jsou mezi námi velké celebrity, například Leoš Mareš nebo Jitka Schneiderová, ale jsou to i úplně obyčejní lidé.

Troufnete si tipnout, jak dopadnete?

To určitě ne, protože v letošním ročníku je hodně talentovaných a hlavně mladších lidí. Ale ráda bych – a hlavně kvůli Rosťovi – došla nejméně do třetího nebo čtvrtého kola.

Tanec je váš život. Nyní dokonce ve Strakonicích vedete v kulturním domě taneční a v pátek máte prodlouženou. Určitě vidíte víc věcí než diváci. Máte tip na vítěze?

Díky za poklonu, ale na začátku by to bylo velké hazardování. Ale hodně dobří jsou Leoš Mareš s Katarinou Štumpfovou nebo Jitka Schneiderová s Markem Dědíkem. Nedivila bych se, kdyby se rozhodlo mezi nimi.

Romana MotlováNarodila se 14. května 1975 ve Strakonicích. Absolvovala ZŠ Revoluční Strakonice, Gymnázium Strakonice a Školu životního stylu v Praze (péče o tělo). Žije v Praze a pracuje jako vedoucí kanceláře akciové společnosti. Je čtyřnásobnou mistryní ČR v latinskoamerických tancích a trojnásobnou finalistkou MS.

Rostislav OsičkaNarodil se 15. října 1956 ve Valticích. V mládí se věnoval profesionálnímu boxu a stal se mistrem Evropy ve střední váze, na svém kontě má přes 200 medailí a přes 350 zápasů. Nyní box trénuje ve fitness centru BBC a již několik let patří mezi jeho velké koníčky malování. Má za sebou již několik výstav.