Při této příležitosti škola ve středu uspořádala akci Global village, při níž zahraniční studenti představili na jednotlivých stanovištích charakteristické zajímavosti z jejich zemí. S žáky to uměla především Bea z Brazílie, které studuje design a architekturu. Prozradila na sebe, že ji práce s malými dětmi baví, protože má už zkušenosti s pětiletými dětmi. Školákům představila svou zemi prostřednictvím karnevalu, masek a tance. Byli z ní nadšení, nechali se nalíčit a také si s chutí zatancovali.

U Anissy z Indonézie si zase vyzkoušely, s čím si hrají tamní děti. „Anissa je pro děti zajímavá tím, že je muslimka a nosí šátek. Děti se jí bezprostředně ptaly, proč ho nosí a ona jim vše hezky vysvětlila,“ uvedla zástupkyně ředitele ZŠ a MŠ Záhoří Drahoslava Hauserová. Anissa se svěřila i s tím, že je překvapená, jak tady máme na rozdíl od Jakarty, kde žije, čistý vzduch a jak se jí tu dobře dýchá. Student Shiang z Tchaj-wanu všechny nadchl tím, že zazpíval a zahrál na kytaru. Studenti také dětem připravili na ochutnání typické pokrmy.

Ve školní jídelně jim přizpůsobili podle ředitelky školy Markéty Bajerové jídelníček a všem studentům tady moc chutnalo.
Škola si se situací velmi dobře poradila. Akci pořádala po dvouleté přestávce už potřetí.