Krumlovský tým učitelů byl na budějovickém štafetovém maratonu, který se běžel tento týden, dokonce jediný, který si na něco málo přes 42 kilometrů dlouhou trať troufl vyrazit.

"Šlo se o krajský závod, dva nejlepší týmy postupují do celostátního kola. Z Krumlova běžela jen naše škola," vysvětlila Tereza Fošumová ze Střední odborné školy zdravotnické a Středního odborného učiliště Český Krumlov, jak se škola oficiálně jmenuje. "A bylo to úžasné, skvělá atmosféra, počasí tak akorát."

V budějovickém klání se utkalo dvacet týmů žáků a jeden tým učitelů, to byli právě ti z Českého Krumlova. Každý tým měl deset členů, jen učitelů běželo osm, a každý člen běžel šest koleček dlouhých sedm set metrů.

"My zaměstnanci a učitelé jsme skončili klasicky poslední v čase 3:58, ale vlastně jsme byli první, což máme i na diplomu," dodala se smíchem Tereza Fošumová.

Maraton vyhrál tým Přeživší z gymnázia z Vimperka, stejně jako loni, na druhém místě skončilo ačko Gymnázia Česká České Budějovice. Právě tyto dva týmy postupují do celostátního kola.

Cílem maratonového štafetového závodu týmů je rozhýbat studenty a podpořit budování týmového ducha v rámci škol.