Milovníci zimního počasí si přišli na své na horách i v nižších nadmořských výškách. Bohužel už v úterý přijde obleva s teplotami 2 až 5 °C. Poleze to dolů…

Děti sníh prostě zbožňují. Stanislava Kašparovská bydlí na náměstí Přemysla Otakara II., a tak se i s dětmi Samantou, Elenou, Denisem a Kačenkou vydala ven užít si čerstvého přídělu.
Sníh přináší řidičům starosti, ale dětem radost


Víkendové sněžení ukáznilo řidiče, nehod nebylo tolik. Přece jen se ale staly. Na střeše skončilo mj. v neděli dopoledne auto asi 300 metrů nad Lišovem ve směru od Českých Budějovic. V sobotu nedobrzdil před přejezdem v Kamenném Újezdu řidič své vozidlo a vjel do cesty mezinárodnímu rychlíku. Jakkoli děsivě nehoda vypadala, obešla se bez zranění.

Na Šumavě zavládla „mrazíkovská“ pohádka. Dva metry sněhu na Březníku, metr a půl na Bučině a metr v Kvildě hlásil včera ráno Václav Vostradovský, starosta Kvildy.

Víkendové sněžení vítaliv Lyžařském areálu Zadov. „Jen ať padá, pořád má kam. Od pátečního večera do nedělního rána nasněžilo pětadvacet centimetrů sněhu,“ informoval včera spokojený Luděk Sáska, ředitel LA Zadov. Vysoké návštěvnosti napomohlo i to, že se zde běžely závody Kašperské 30. „Určitě to byl jeden z nejsilnějších víkendů sezony. Bezproblémový byl i příjezd do areálu, směrem od Stach je prosoleno a silnice čistá. Od Zdíkova je to trochu horší, ale se zimními pneumatikami bez problémů sjízdné,“ dodal Luděk Sáska.

V terénu museli být po celý víkend silničáři. „Stálé sněžení znamená, že opakovaně vyjíždí veškerá naše technika i nasmlouvaní dodavatelé. Především se pluhuje. Od půlnoci v neděli nasněžilo do rána nějakých deset centimetrů a pořád padá. Je třeba, aby všichni řidiči jezdili se zvýšenou opatrností,“ nabádal včera řidiče Martin Grožaj, provozní náměstek prachatických silničářů. „Na Vimpersku je na silnicích sem tam rozbředlý sníh, ale všechny jsou bez problémů sjízdné,“ hodnotila situaci v neděli hodinu před polednem Jana Blumentrittová z vimperského dispečinku.

Hlavní tahy jsou sjízdné, prosolené a stažené.
Silnice jsou sjízdné, přesto jeďte opatrně


Také na Českokrumlovsku napadly spousty sněhu. Z louky mezi Dobrným a Větřním podala zprávu Eva Cieslarová z Větřní. „Leží tu minimálně dvacet centimetrů sněhu, je to krása. Vzala jsem psy a užíváme si zimu, i oni jsou ze sněhu nadšení.“ Pravá zima je na Lipně. „To tu léta nebylo, léta nepamatujeme tolik sněhu,“ usmíval se mluvčí skiareálu Vojen Smíšek. „Stojímes kamarády na snowboardech pod lanovkou a bereme to lesem. Je to zima přímo exkluzivní!“ Zimu si užívají běžkaři. „Všechny trasy v okolí Horní Plané byly dnes opět protaženy,“ hlásil Luděk Štěpánek z Horní Plané.