Historicky první Noc bojovníků nabídla vyprodanému sálu nemalou porci adrenalinu. Otrlí borci si to rozdali v ringu mezi šestnácti provazy podle přesně daných pravidel. I přesto, že večer nabídl tvrdé souboje, o život nešlo.

„Hodně lidí odsud jezdí za boxem do Prahy nebo do Příbrami, tak proč jim nepředvést šou i u nás," vysvětlil za táborský KBC bývalý boxer David Kubíček, proč se první večer bojových sportů uskutečnil.

Speciálním hostem byl André Reinders, mistr světa v thajském boxu a profesionální mistr Evropy MMA do 85 kg (boj „bez pravidel"). Ryze sportovní punc obstaralo šest zápasů boxu, tři duely thai-boxu a jeden zápas K-1, a to v podání českých i zahraničních borců. Zpestřením akce byla bezesporu ukázka military combat systému známého jako Musado (obrana a boj zblízka) v podání příslušníků Armády České republiky.

„Naším velkým přáním bylo, aby akce lidi v sále okouzlila a poznali, že je to opravdu sport se vším všudy a v duchu fair play. Za takovými zápasy stojí obrovská každodenní dřina, tvrdý trénink a odříkání, a nejsou to jen hloupí rváči z ulice. Ti kluci mají velmi často vysokoškolské vzdělání a tohle všechno berou jako svůj životní styl," říká bývalý český reprezentant v boxu a v současnosti trenér KBC Tábor David Kubíček.

V ringu se představil například boxerský šampión ve váze do 91 kg Daniel Táborský, vicemistr republiky Tomáš Bezvoda nebo Adam Kolařík.