Mistrovství světa (MS) v cyklokrosu se v Táboře uskuteční počtvrté. Závodní program začíná v pátek 2. února ve 12.30 h štafetami, v sobotu 3. února se fanoušci mohou těšit na juniorky, muže U23 a ženy Elite. V neděli 4. února pak následují kategorie junioři, ženy U23 a muži Elite. Vstupenky na šampionát lze zakoupit na oficiálním webu akce https://www.mstabor2024.cz/ nakup-vstupenek/.

Poprvé Tábor hostil MS v cyklokrosu v roce 2001 a čeští závodníci si užili medailové žně. Martin Bína se stal juniorským mistrem světa, český tým získal další tři stříbrné a dvě bronzové medaile. V roce 2010 se závod do Tábora vrátil podruhé a Češi v něm brali hned dva nejvzácnější kovy. V kategorii muži Elite neměl konkurenci Zdeněk Štybar a v kategorii juniorů Tomáš Paprstka. Do třetice se MS v Táboře konalo v roce 2015. Během tohoto sportovního podniku už ale nebylo českým reprezentantům umístění na bedně přáno.

Překážky dostaly slavná jména

Zajímavostí letošního ročníku je, že cyklokrosař Zdeněk Štybar letos pojede v Táboře s největší pravděpodobností svůj poslední závod kariéry. Trať bude mít trochu jinou podobu než před devíti lety. Významné body dostaly podle informací  mluvčího města Luboše Dvořáka pojmenování po legendách českého cyklokrosu: Fišerova šikmá plocha, Šimůnkova zatáčka, Štybarova šikana, Dlaskovy schody, Švýcarsko, překážky u Sv. Anny a Abeelova zatáčka.

„V areálu vzniknou tři velkokapacitní stany pro diváky, tři velkoplošné obrazovky. Kromě tribuny v cílové rovince pořadatelé nově postaví dvousetmetrovou pyramidovou tribunu u překážek,“ popsal Dvořák s tím, že Tábor je významným partnerem podniku a investoval do něj osm milionů.

Petr Balogh: Cyklokrosové mistrovství Evropy v Pontchâteau je prvním vrchol. Ten největší bude v únoru 2024 v Táboře
Už máte vstupenky na mistrovství světa? Bude to pecka. Se Štybarem v Táboře

Oficiálním dopravcem mistrovství se staly České dráhy. V době konání světového šampionátu budou na nejbližší vlakové zastávce Čápův dvůr zastavovat i rychlíky. Pro obyvatele sídliště Nad Lužnicí, v jehož sousedství se MS koná, je zajištěno náhradní parkování.