V úterý zůstaly zavřeny mj. pasovská univerzita a vysoká technická škola v Deggendorfu. Kvůli nebezpečí při cestách vyučování odpadlo na všech školách okresů Altötting, Pasov, Rottal-Inn, Dingolfing-Landau, Straubing-Bogen, Mühldorf, Deggendorf, Landshut, Kelheim, Regensburg, Amberg-Sulzbach a Schwandorf. Provoz zastavila i hudební škola v Pasově.
Město Linec zase mimo jiné v úterý ráno s okamžitou platností zrušilo zákaz solení a sypání veřejných dopravních cest včetně chodníků, platný od října 2005.
Náledí přineslo i řadu dopravních nehod. V noci na úterý – od 23 do 7.30 hodiny – došlo v Dolním Bavorsku ke zhruba stovce havárií. Podle policie šlo zpravidla o škody na plechu, ale také bylo lehce zraněno sedm lidí. Na dálnici A3 mezi Bogenem a Straubingem měla kolem půl jedné štěstí slovenská osádka kamionu – při vynuceném brzdění prorazil dělicí svodidla a kabina řidiče trčela do protisměrného pruhu. Zraněn nebyl nikdo, ale pro vyproštění vozidla musela být dálnice ve směru na Řezno do 2.10 hodiny kompletně uzavřena.

K řetězové nehodě čtyř aut došlo v noci na úterý na B148 u obce Sankt Peter am Hart. „34letý rumunský řidič jel s návěsem od Braunau na Altheim. Začal předjíždět osobní automobil, který náhle zpomalil, protože jinak by do něj narazil. Proti němu se v protisměru vynořil nákladní automobil řízený 55letým řidičem. Ten se snažil uhnout do protisměru, ale srážce nezabránil. Nato měl kolizi ještě s osobním autem řízeným 61letým Srbem. Od Braunau v tu dobu přijížděl s nákladním automobilem 37letý Čech, Aby zabránil další kolizi, začal brzdit a smykem narazil bokem do svodidel. Na všech vozidlech vznikly značné škody. Zasahovalo 25 hasičů s pěti vozy, místo nehody bylo zhruba čtyři hodiny uzavřeno," popisuje mezinárodní havárii list OÖN.
Od ranních hodin zhruba do 10 h hornorakouští hasiči vytahali z příkopů asi 30 aut. Přestaly jezdit mnohé školní autobusy. V Kaindorfu vyučování odpadlo, protože se do školy nedostaly učitelky. Od tří hodin v noci do oběda sypalo v Horních Rakousích 150 posypových vozů. Letos už cestáři spotřebovali 38 000 tun materiálu, 18 000 tun ještě měli na skladě. Na A8 zamrzly kanály a déšť vytvářel na dálnici ledová jezera.