Orientální tanečnice Hana Kupková alias Khalida potěšila svým vlněním návštěvníky zahradní slavnosti, kterou minulé úterý uspořádalo Dobrovolnické centrum Diecézní charity České Budějovice.

„Každoroční setkání s dobrovolníky je poděkováním za jejich záslužnou činnost a bývá motivací i pro lidi, kteří teprve uvažují, že by ve volném čase pomáhali druhým," říká vedoucí centra Věra Michalicová. Své dovednosti předvedly během večera i děti z charitního tanečního kroužku.

Na zahradě v Kanovnické ulici se sešli ti, kteří se věnují dětem i seniorům, podílí se na doučování romských dětí, chodí do nemocnice za starými lidmi nebo píšou vězňům.

O dobrovolnictví se lidé dozvědí i tento týden, kdy se ve čtvrtek na Krajském úřadě v Českých Budějovicích konalo slavnostní zahájení Týdne charity.

„V dopoledním programu představili svou činnost například zaměstnanci Intervenčního centra pro oběti domácího násilí, o práci s lidmi bez domova hovořili zástupci prachatické charity," říká spoluorganizátor Pavel Rosenfelder z Diecézní charity. Akce je určena veřejnosti, pracovníkům ostatních neziskových organizací a všem, kteří se sociální problematikou zabývají.

„Účastníci navážou důležité kontakty, prohloubí své vědomosti o problematice a získají další informace o tom, jak pomáhat lidem v nouzi," dodává Pavel Rosenfelder.