Vandala, který podřízl vzrostlý strom u cyklostezky vedoucí k Sulanovi, se zatím dopadnout nepodařilo a městský majetek se stal znovu terčem podobného ničitele.            

V noci z pátku na sobotu někdo ukradl tři tabule z naučné lesní stezky v píseckých lesích.

„Stalo se nám to už několikrát. Teď škoda přesáhla deset tisíc korun a řeší to policie," řekl jednatel Lesů města Písku Václav Zámečník, podle kterého je trápí jak vandalové, kteří desky rozbíjí kamenem či  do nich kopou, tak zloději. „Udělali jsme různá opatření, třeba dali lepší šrouby, aby desky nešly tak snadno vymontovat," podotkl Václav Zámečník. Ovšem zloděj si v noci z pátku na sobotu poradil a tabule, které jsou z plastu, ukradl.

Ani ne před měsícem podřízl neznámý vandal vzrostlý strom na cyklostezce na Jiráskově nábřeží směrem k Sulanovi. Město nabídlo odměnu  ve výši pět tisíc korun za informace vedoucí k dopadení pachatele, ale marně. „Podle mých informací se zatím nikdo nepřihlásil, potvrdil mluvčí radnice Roman Ondřich.

Rada města se bude dnes na svém jednání zabývat materiálem, který se týká takzvaného veřejného příslibu. „Ten bude udávat, jak by město chtělo do budoucna postupovat v případě, že bude páchán trestný čin nebo přestupek na jeho majetku," doplnil Roman Ondřich.
Krádež ve svém areálu zaznamenala i ZŠ J. K. Tyla. „Přesto, že zahradu zamykáme, neznámý pachatel odcizil dvě sazenice vinné révy. Chtěli jsme zahradu otevřít veřejnosti, teď s tím váháme," uvedl ředitel školy Pavel Koc.

O postihu za krádež rozhoduje výše škody. Pokud přesáhne 5000 korun, jde o trestný čin. 

(lk, klč, kol)