„Když mi bylo osmnáct let, přestěhoval jsem se do Mnichova a nastoupil tam na policejní akademii. Jako policista jsem skutečně pracoval, ale přestalo mě to bavit a  přešel jsem k soukromé firmě, abych si vydělal na hereckou konzervatoř," vypráví.

Roku 2006 se stal profesionálním hercem. Objevil se mimo jiné v populárních kriminálních seriálech Místo činu a Big Ben a získal stálé divadelní angažmá. Zlom, který ho nasměroval k hudbě, přišel o tři roky později. Tehdy jej objevil slavný německý šlágrzpěvák Patrick Lindner a společně se svým manažerem Tomu Mandlovi nabídl, zda by také nechtěl zkusit pěveckou kariéru. Brzy nato vyšlo první album.

Tom Mandl přitom již měl hudební zkušenosti z dětství. „V šesti letech jsem se učil hrát na flétnu, pak na akordeon a saxofon. Jako kluk jsem měl také takovou amatérskou kapelu a účastnil jsem se soutěží ve hře na akordeon," popisuje. Velký význam pro něj navíc má, že jej pro zpěv objevil právě Patrick Lindner. „Poslouchal jsem jeho písně u babičky 
v rádiu. To, že se stal jakýmsi mým kmotrem, je vlastně splnění snu," dodává.

Do české televize Šlágr se Tom Mandl dostal díky nápadu ředitele Karla Peterky a ředitele strategie a expanze Filipa Albrechta. „Chtěli jsme sem přitáhnout nějakou německou šlágrhvězdu, tak jsem se spojil s tamním manažerem a ten mi řekl, že má nového interpreta, který je na velkém vzestupu. Rozhodli jsme se, že ho vyzkoušíme na silvestrovském koncertě a uvidíme, jak budou lidé reagovat. A stalo se něco neskutečného. Jakmile přišel na jeviště, diváci tleskali, byli nadšení a chtěli přídavky," popisuje Filip Albrecht. V tu chvíli podle svých slov věděl, že zpěvák bude mít 
v Čechách úspěch.

Tom Mandl zpívá německy, ale natočil už i jednu píseň v češtině. Má název Jsi tak mladá, jak se cítíš. „Byl jsem ze začátku skeptický a měl trému. Věděl jsem, o čem text je, ale učil jsem se ho spíše foneticky. Nakonec jsem se do toho dostal a nebylo to tak náročné. Jen opakování jedné věty – až opět štěstí budeš mít – mi dalo pořádně zabrat," směje se Tom Mandl.

Do budoucna si předsevzal, že se bude češtinu učit. Zatím ovládá jen základní slovíčka jako ahoj, dobrý den a prosím. Před nedávnem nahrál také svou první píseň ve slovenštině.

Na Slovensku už dokonce vznikl fanklub Toma Mandla, ke kterému se každý den přidávají další čeští a slovenští posluchači. O jeho popularitě svědčí například i autogramiáda na koncertě v Jihlavě, kde balík podepsaných fotografií zmizel během chvilky. „Dostává se mi tady neuvěřitelné srdečnosti a přátelského přijetí. Lidé mi nosí i dárky, což je v Německu nepředstavitelné. Na koncertech vládne skvělá atmosféra. Kdybych mohl, nejraději bych to české nadšení zabalil a odvezl si jej s sebou do Německa," říká Tom Mandl.

Nadále se věnuje herecké kariéře, i když ji kvůli hudebním úspěchům odsunul trochu do pozadí. Tom Mandl stále působí v divadelním souboru, rolí ve filmech a televizních seriálech však ubylo. „Nevadí mi to, protože hudba mi přináší větší nadšení. Jsou tam intenzivnější emoce a přímý kontakt s publikem," komentuje.

Pokud sám chce poslouchat nějakou hudbu, zapíná rádio. Má totiž rád široké spektrum žánrů, sleduje, co rádia hrají, jaké jsou nové trendy a interpreti. Z českých hudebníků odmalička zná Karla Gotta. Díky televizi Šlágr se pak setkal s mnoha dalšími. „Skvělí jsou například Kollárovci. A s duem Jamaha jsem teď natočil německou píseň. Stal jsem se pro ně jakýmsi partnerem v Německu a čeká nás tam řada společných vystoupení," uzavírá Tom Mandl.