Nejhorší byla situace na celé nové tzv. Zanádražní silnici mezi sedmou a půl devátou ranní - obsadila ji pomalu popojíždějící auta. Může za to především to, že viadukt na Pekárenské má menší kapacitu než ten na Rudolfovské.

Kromě řidičů jsou na tom za viaduktem v Pekárenské velmi špatně také chodci. Zde při plánování nové vozovky selhali. Chodník totiž končí za kolejemi a lidé musejí přebíhat silnici v hustém provozu směrem do Husovy kolonie, mnoho chodců také pokračuje po krajnici. Nový chodník začíná až u mostu u Blahoslavovy a zanádražní.

"Stojíme, sám to vidíte, ale nic jiného jsem nečekal. Nedá se nic dělat. Chtělo by to směrem do Nádraní ještě jeden pruh," hlásil z auta řidič Miroslav.

Chodci kritikou rozhodně nešetřili. "Tohle je opravdu zpackané. Každý musel vědět, jak hustá tady bude doprava a my tady musíme přebíhat, nebo jít v podstatě po silnici," hodnotil po půl osmé ráno v Pekárenské Radek Janoušek. 

Podle vyjádření policie se ranní špička obešla bez větších komplikací s ohledem na to, že si řidiči teprve zvykají na nové objízdné trasy. Budějovická policejní mluvčí Regina Tupá upozornila na to, že by měli být řidiči maximálně obezřetní a tolerantní a hlavně mají sledovat nové dopravní značení.

Pravděpodobně z takové nepozornosti se totiž ráno v 8.40 hodin stala nehoda v Dobrovodské ulici na křižovatce s Vrbenskou, kde jsou nově upravené přednosti v jízdě. "Řidič nákladního auta nedal přednost a narazil do osobního vozidla Škoda Octavie, které bylo nárazem odhozeno na další nákladní auto," popsala nehodu Regina Tupá. Řidič Octavie měl lehké zranění. Škoda byla vyčíslena na 160 tisíc korun.