Studentka čtvrtého ročníku oboru Obchodní podnikání na Ekonomické fakultě se do soutěže krásy přihlásila na popud známých. „Prvotní impuls mi dal jeden z organizátorů, se kterým se známe. Pak mě ještě pobízeli spolubydlící. Tak jsem si nakonec řekla, že bych to mohla zkusit a alespoň zažít něco nového," vypráví.

Přiznává, že doufala v nějaké pěkné umístění, ale trojnásobný úspěch opravdu nečekala. „Vůbec nevím, díky čemu se mi to podařilo. Při Miss Sympatie možná pomohlo to, že jsem hodně usměvavá, lidé často říkají, že působím příjemně navenek. Na Miss Internet jsem žádnou kampaň nedělala, prosila jsem o hlasy jen rodinu a známé ve škole," komentuje. Každý titul je podle jejích slov jiný, ale nejvíc samozřejmě těší ten hlavní.

Při samotné soutěži musela Veronika Stýskalová stejně jako ostatní finalistky zvládnout úvodní číslo v country stylu, módní přehlídku i rozhovor. „Objevovaly se tam také záludné otázky, ale ty jsem já nedostala," směje se.

Jako volnou disciplínu zvolila taneční vystoupení s názvem Evolution of Dance. „Byl to průřez historií a styly. 
K tanci mám blízko, asi od druhé třídy až do osmnácti let jsem se věnovala aerobiku.  Na Miss jsem to chtěla nějak ozvláštnit, tančila jsem na mix mnoha písniček, aby si každý našel to své," popisuje.

Právě tato disciplína jí dala nejvíce zabrat. Na přípravu měla totiž poměrně málo času a sama si například stříhala hudbu k tanci. Před finálovým večerem se také musela účastnit několika nácviků.

Tři korunky ze soutěže má zatím Veronika Stýskalová 
v kolejním pokoji. „Už jsem pro ně vybrala jednu poličku, tam je vystavím. A až pojedu domů, vezmu je s sebou," říká.

Za vítězství dále dostala  měsíční zapůjčení automobilu. Protože je aktivní řidička, tuto cenu s radostí využije a už nyní má dlouhý seznam zájemců o svezení. Potěšily ji také poukázky do fitness centra a na víkendový pobyt v hotelu.

Mezi prvními gratulanty Veroniky Stýskalové byli její rodiče. „Jeli kvůli tomu 130 kilometrů z Mrákova a ještě večer se vraceli zpět. Moc mě potěšilo, že jsem tam mohla mít své nejbližší," komentuje nová Miss Jihočeské univerzity.

Ta také očekává, že s titulem přijdou i nové společenské povinnosti. Zatím ale ještě přesně neví, co čekat. „Určitě si chci také popovídat s loňskou vítězkou Jitkou Volnou, snad mi poradí, co a jak. Já si zatím teprve uvědomuji, co se vlastně ve středu stalo," doplnila Veronika Stýskalová.

Nad otázkou, zda uvažuje 
o dalších soutěžích krásy, 
s úsměvem krčí rameny. Už teď má ale jasno v tom, že chce 
v budoucnu zůstat věrná oboru, který studuje na Ekonomické fakultě. „Mám specializaci na cestovní ruch, to mě baví.  Hlavně ale plánuji vyrazit do Francie," uzavírá.