Z Českých Budějovic bude startovat peloton Vltava z náplavky pod Dlouhým mostem v 8 hodin. Trasa povede ve směru na Hlubokou nad Vltavou až k přístavišti Podolsko. Odtud ve 13 hodin se bude pokračovat lodí na hrad Zvíkov. Pro ty, kdo by si na tak dlouhou trasu netroufali, bude zajištěná přeprava cyklobusem do Týna nad Vltavou.

Peloton Lužnice bude startovat v 9 hodin z vlakového nádraží v Táboře. V přístavišti v Podolsku na účastníky bude čekat loď, která vypluje ve 12.15 hodin ke Zvíkovu.

Peloton Otava odstartuje od strakonického hradu v 8.30 hodin směrem na Čejetice. V 11 hodin se účastníci setkají v Písku U Sulana se skupinou Písek a společně pojedou na hrad.

Dopoledne budou připraveny v 9.30 hodin od Hotelu Zvíkov pro zájemce dva cyklovýlety - pohodový v kombinaci s lodí a přírodě bližší kolem Otavy.
Hlavní program začne ve 14 hodin registrací do soutěže Vltavskou cyklistickou stezkou za poznáním 2017. V doprovodném programu bude volejbal, nohejbal, horolezecká stěna, skákací hrad, staročeský kolotoč, houpačky a další. O hudební doprovod se postará Duo Echoes. Zpátky bude doprava pro účastníky zajištěná zdarma.