Jedná se o zkušené politiky, ale i řadu těch, kteří nemají s politikou dosud žádné zkušenosti.

„Mohu prozradit, že členem hnutí se chce stát například známý sexuolog a dříve europoslanec Jaroslav Zvěřina. Mezi zájemci jsou lidé z komunální politiky malých i velkých měst, nebo i úplní političtí nováčci. Máme majitele čerpací stanice, IT specialisty, starosty, učitele, lékaře, záchranáře, malé i velké podnikatele,“ uvedl koordinátor hnutí Trikolóra v jižních Čechách Jiří Mánek, bývalý ředitel Národního parku Šumava.

Ten byl několik let významnou tváří jihočeské ODS a její řady opustil právě kvůli vyloučení Václava Klause. „Vyloučení Václava Klause mladšího z ODS byla obrovská chyba. V případě jeho vyloučení i ze školského výboru poslanecké sněmovny ODS potrestala i celé české školství. Odcházím z ODS, abych novému subjektu tady na jihu pomohl. Ještě jsme ani nezačali a už vidím, že zdaleka nezůstávám sám,“ dodal ke svému zapojení Mánek.

Jihočeši mají své zastoupení mezi samotnými zakladateli Trikolóry. Jednou z devíti členů přípravného výboru hnutí je Ivana Kerlesová, majitelka budějovické komunikační agentury. „Mám velkou radost, že jižní Čechy patří mezi tři kraje, kde se na podporu vzniku hnutí sesbíralo nejvíc podpisů. V pondělí jsme v Praze podali žádost o registraci hnutí a budeme ladit program. Programové pilíře lze je shrnout do tří hlavních oblastí: braňme normální svět, bohatství vzniká z práce a žijeme v České republice. Jsou to věci, kterým naši sympatizanti dobře rozumí,“ uzavřela Kerlesová.

KONTAKTY:
Jiří Mánek, mobil: 731 530 475?, e-mail: manek@volimtrikoloru.cz
Ivana Kerlesová, mobil: 773 300 270, e-mail: kerlesova@komunik.cz