Současná doba přidělává vrásky a způsobuje bezesné noci zvláště sociálně a zdravotně znevýhodněným lidem i seniorům. Je ale náročná také pro zaměstnance a dobrovolníky neziskových organizací, kterým přibývá klientů a naopak ubývá peněz na smysluplnou a potřebnou činnost.

Také proto se koná pod záštitou náměstkyně hejtmana Ivany Stráské Týden charity, který startoval dnes v 10 hodin přednáškami v budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích.

Jedná se o pilotní ročník společného projektu Jihočeského kraje a Diecézní charity České Budějovice. V rámci výstavy se na informačních panelech a tabulích budou prezentovat jednotlivé charity z celého kraje.

„Představili jsme například naše dobrovolnické centrum, které dává možnost smysluplného využití volného času mladým lidem i seniorům ," říká vedoucí Dobrovolnického centra Diecézní charity Věra Michalicová.

O své práci hovořily také pracovnice Intervenčního centra pro pomoc obětem domácího násilí, jediného specializovaného pracoviště v kraji. Zástupci prachatické charity představili projekty pro lidi bez domova a o domácí péči a domovu seniorů pohovořili zaměstnanci vimperské charity. Čtvrteční program byl určen zástupcům charit a dalších neziskových organizací i představitelům samosprávy a také zájemcům o dobrovolnickou činnost.

Ve 13 hodin se konala ve vestibulu krajského úřadu vernisáž výstavy, zachycující bohatou a dlouholetou práci charity, která potrvá až do 14. června.

„Vážíme si všech našich zaměstnanců, dobrovolníků i úřadů a organizací, kteří společně s námi pomáhají ohroženým lidem, jenž se bez pomoci neobejdou," říká ředitelka Diecézní charity České Budějovice Michaela Čermáková.