Třebaže jeho sobotní slavnostní otevření zhatil vytrvalý déšť, mládež ani starosta města Milan Šnorek se netajili spokojeností nad výsledkem společné snahy o vybudování hřiště.

Že skatepark plní svou funkci podle představ, ukázal už zkušební provoz. Za hezkého počasí se tu schází deset až patnáct lidí. „Prostor je ideální, není si na co stěžovat," pokyvují hlavou týnští kluci a dodávají, že zajezdit si do Týna jezdí mládež z blízkého okolí, ale například i z Tábora a hlavně z Budějovic, kde podobný prostor v poslední době chybí. A domácí zdůrazňují, že jejich skatepark, bude-li sloužit slušnému sportování, je otevřený pro každého, kdo si chce zajezdit.

Největší chloubou Vltavotýnských je minirampa se spinou, která je na jihu Čech naprostým unikátem. „Je fajn, že jsme do podoby skateparku mohli mluvit, že město zohlednilo, že právě my tady budeme jezdit," pochvaluje si jeden z iniciátorů vzniku hřiště František Klimeš.

Doposud fungovali skejťáci ve městě poloilegálně. Kluci na skateboardech i bikeři budili podle starosty mnohdy negativní reakce některých obyvatel města. „Jezdili třeba v areálu kolem obchodního domu Bety ve středu města," poukazuje Milan Šnorek na jedno z problematických míst. „Další jsme měli na Hlinkách na mramoru na náměstí Mládeže, lidi si stěžovali na hluk, dokonce na nás posílali i policii," dodává Michal Bělský, jeden z místních skejťáků. Vysloužili si kvůli tomu i zákaz sportovních aktivit v těchto místech.

Město se ale k oblíbené zábavě mladých nechtělo úplně postavit zády. „Už v roce 2003 se téma chybějícího skateparku objevilo v anketě, kterou dělal mezi dětmi pan učitel Jiří Hladeček. Ten přišel s přáním dětí na radnici, zhruba čtyři roky se pak hledalo vhodné místo a vznikla také skupina aktivistů, kteří už jsou dneska mladí muži, tenkrát to byli hošíci, kteří jezdili na skejtu. Až v roce 2007 se podařilo vytvořit projekt a najít vhodné místo pro skatepark." přibližuje prvopočátky dnešního hřiště Milan Šnorek.

K uskutečnění plánů pomohla bezmála 300 tisícová dotace z ministerstva vnitra, navíc Týn loni neměl napjatý rozpočet a mohl si dovolit investovat i do kvality. „Areál tak zohledňuje požadavky skejťáků, je jim na základě společných diskusí právě těchto mladých lidí, zaměstnanců odboru hospodářské správy a dodavatelských firem ušitý na míru. Hleděli jsme i na to, aby splňoval ty nejmodernější protihlukové pa᠆rametry. Proto ta akce přišla na víc než milion korun, ale zase je to investice do kvality a trvanlivosti," zdůrazňuje starosta.