Následující dny ale budou ještě kritické, protože kousnutí na zádech způsobilo bodově malé zlomeniny na dvou obratlích a zhmoždění míchy. „Z této diagnózy nadšeni nejsme,  ale mohlo to dopadnout taky výrazně hůř," řekl Müller. „Pokud bude nějaký nerv v zadních nohách reagovat, budeme léčit dál. Pokud se tak ale nestane, bude muset být rys přece utracen…"

Malá šelma se narodila před dvanácti týdny ve volném výběhu centra Falkenstein. Nacházeli se tam s ní jen rodiče. Kocour se podle Müllera choval zatím vždycky nenápadně, matka ale reagovala divoce. Kotě nyní váží dvě a půl kila.

O nejhezčí nádraží

V testu Dopravního klubu  bylo jako nejhezčí nádraží Rakouska vyhodnoceno Vídeňské Západní před hlavním nádražím v Linci. Poslední skončil opět stále ještě přestavovaný Attnang-Puchheim.  Před ním skončily Bregenz, Kufstein a Vídeň –  Hütteldorf. Skokanem roku se stalo nádraží v Salcburku. Hlasovalo více než 15 000 cestujících.

Oceňovali  četnost spojů, dosažitelnost nádraží veřejnou dopravou a bezbariérové přístupy a vůbec velkorysost řešení budov.  Důležité jsou i jejich čistota a informační systém. Hlasující často vyzdvihovali  také dostatek laviček, krátké cesty k nástupištím atd. Jen u 45 procent hrály roli nákupní možnosti.

Linec turistický

Linec zaznamenal poprvé v historii v červenci překonání 80tisícové hranice přenocování – bylo jich 80 176, napsal deník OÖN.  Meziročně je to o tři procenta víc, loni ve městě v červenci registrovali 77 864 noclehů.

Přitom letos v Linci ubylo 460 lůžek – skončily dva tříhvězdičkové a dva dvou- či jednohvězdičkové a nocležny Opera a  Youthotel.

V součtu přenocování za sedm měsíců roku letošní počet zůstal se 440  340 o 3750  za bilancí 2012. Je to o 0,8 procenta méně.

Díky dálnici!

Kupní síla v okrese Freistadt stoupla mezi lety 2004 a 2010 o 31,9 procenta, což je nejvíc v celých Horních Rakousích. V roce 2004 to bylo naopak, píše list OÖN.

Vzrůst zástupci Hospodářské komory přičítají především rozvoji přeshraničních kontaktů po otevření hranic a výstavbě rychlostní silnice S10.  „Město se tak stalo atraktivním hospodářským centrem," řekla předsedkyně komory Gabriele Lackner-Straussová.

Horolezec je zpátky

Zdolal Alpy na ručním kole.V roce 2009 spadl mladý lezec Felix Brunner (24) z Hopferau 30 metrů hluboko do strže. Zranil se tak těžce, že osm měsíců ležel v umělém spánku a dalších čtrnáct měsíců strávil na intenzivní stanici.

Protože ztratil mnoho krve,  rozhodl se ji teď Bavorskému Červenému kříži vrátit.  Pustil se do akce s názvem „Po transfuzi přes Alpy".

K túře, jakou dosud nikdo nepodstoupil, vyměnil svůj standardní vozík za speciální terénní handbike, kolo na ruční pohon vyvinuté v USA.   „Jeho cesta v doprovodu osmičlenného týmu trvala deset dnů. Během ní zdolal více než 480 kilometrů s cílem u jezera Garda a překonal 12 000 výškových metrů," píše PNP.  Trasa vedla četnými průsmyky, z nichž nejvyšší byl ve výšce 2604 metry. Přiznává, že byly situace, kdy mu musel tým pomoci, aby nesklouzl zpátky…  Na  cestu se  intenzivně připravoval rok.

Výjezd je, když…

Řidička z Mnichova zažalovala taxikáře, se kterým se srazili, když vyjížděla z parkovacího místa, a způsobil jí škodu 1858 eur. Uvedla, že už byla zase na silnici, když ji taxikář předjížděl a její vůz tečoval.  Soudkyně ale žalobu zamítla s odkazem na zákon o silniční dopravě, podle něhož se každý, kdo vyjíždí z okraje vozovky, musí chovat tak,  aby neohrozil jiné účastníky provozu. A „normálním" právoplatným účastníkem plynulé silniční dopravy se stává až po ujetí třiceti metrů od parkovacího místa… Do té doby zkrátka musí dávat ještě větší pozor na ostatní.

Prsten  z brambory

Neuvěřitelnou historku popsal deník PNP. Muž z dolnofranckého Karbachu našel po třech letech prstýnek, který jeho 72letá žena ztratila. Pravděpodobně jej omylem vyhodila s kuchyňským odpadem na kompost na zahradě. Když nyní muž kontroloval růst brambor, našel šperk v jedné hlíze, která rostla s prstýnkem… „Manželka se z nálezu velice radovala, protože prstýnek je zlatnickou prací její dcery," uvedla PNP.