„První tak vysoká dřevostavba v Horních Rakousích nebude dražší než obvyklý objekt stejné velikosti," tvrdí v listě Maximilian Luger. Oba domy mají stát 10,2 milionu eur. Výhodou má být kratší doba výstavby. Projektem je nadšen i zemský rada pro bytovou výstavbu Manfred Haimbuchner. Fasáda z jedlového dřeva bude mít zadní odvětrání, dřevěný povrch budou mít i vnitřní prostory. Z důvodu požární bezpečnosti budou schodiště a výtahové šachty betonové.

Wandratsch na rekordní plavbě.Další rekord z jezera

Před dvěma roky přeplaval Christof Wandratsch (49) z Haimingu v okrese Altötting jako první Bodamské jezero po délce a po zdolání 66 kilometrů se dal slyšet: Už nikdy Bodam! V neděli se tam ale vrátil k pokusu vytvořit nový rekord i v plavbě na šířku, a podařilo se mu to. 12 kilometrů z Friedrichshafenu do švýcarského Romanshornu uplaval ve vodě 18 stupňů teplé za 2:28:45 hodiny, čímž překonal rekord Nathalie Pohlové o 21:15 minuty, píše PNP. Kdyby byla voda klidnější, mohl být jeho čas ještě výrazně lepší, míní jeho tým.

Ze sobotního defilé.3500 muzikantů na pochodu

73 dechovek z okresů Perg, Urfahr-venkov a Rohrbach absolvovalo v sobotu ve Windhaagu a v Reichenthalu soutěž v pochodech, 14 dalších nastoupilo v neděli v Hofkirchenu. Celkově to bylo na 3500 muzikantů, píší OÖN. Na závěr nedělní soutěže zahráli všichni tamní účastníci společný koncert.

V sedlech přes Alpy

Melanie Kratzerová (26) a Martina Hecklerová (37) z Grafenau vyrazí 4. července na Dvě sousedky se chystají přejít Alpy.hřbetech svých koní Greti (15) a Django (11) k pokusu přejít Alpy, píše PNP. Za deset dnů by měly zdolat asi 500 kilometrů. Trasa vede z Oberammergau přes Imst a průsmyk Reschen do Merána. Zpátky chtějí přes Timmelsjoch, Ötztal a Eibsee. „Na start nejdou bez přípravy – podle Kratzerové najezdily denně 30 až 40 kilometrů, jednou dokonce vyrazily na Javor," uvádí list.