Až v sobotu byl „dopaden" za pomoci chovatele pštrosů, který věděl, jak na něj. Nalákal ho na řepu, vařené brambory a suché krmení pro psy do oplocené zahrady v Oberpollingu, kde byl posléze „zajat". Odkud pták vysoký 140 cm a těžký 25 kg pochází, nebylo zatím známo.

Donaha!

Na Hospodářské škole Friedricha Lista v Mnichově podrobil policista celou jednu třídu tělesné prohlídce poté, kdy 16letá žákyně oznámila, že se jí ztratila pětieurová bankovka. Podle tisku přinejmenším jeden žák se musel vysvléct, další sundat kalhoty, studentky rozepnout podprsenky. Vedení policie ale tvrdí, že žádný z žáků nebyl donaha.

K akci došlo poté, kdy 44letý policista přednášel v osmé třídě o občanské odvaze. Když žákyně přišla s informací o ztrátě, vyzval třídu, aby se pachatel přiznal. Když se nikdo neozval, přivolal posily a začali žáky prohledávat. Jednomu chlapci, který se zdráhal sundat kalhoty, měli hrozit trestním oznámením. Eura se nenašla.

Vrchní státní zástupce řekl novinám, že proti policistovi bylo zahájeno šetření pro útisk. „Pokud přijde od rodičů trestní oznámení, budeme muset přezkoumat, zda nešlo o urážku se sexuálním podtextem," cituje ho PNP. Všichni čtyři „vyšetřovatelé" zůstávají ve službě, iniciátor byl ale uvolněn ze zařazení preventisty pro práci s mládeží.