„Je vskutku neuvěřitelné, že tento velmi malý pavouk přežil sterilizaci a dlouhou cestu do Evropy," píše list a dodává, že o jaký druh šlo, nebylo objasněno, protože podle potravinářské inspekce to pro vyšetřování případu „nebylo relevantní". Proti supermarketu bylo zahájeno správní řízení. Prodejna se zákazníkovi písemně omluvila a darovala mu koš potravin.

V Kleinen Zeitung zákazník řekl, že když pavouka uviděl, v leknutí zase víčko uzavřel. Krátce nato malý členovec začal klesat dolů mezi houby a zakrátko uhynul.

Chystá prsa na výstavu.Prsatá osvěta

Se svými ňadry jsou mnohé ženy celý život nespokojeny – jsou jim buď příliš malé, příliš velké, příliš ploché, příliš špičaté, nepevné, zkrátka podle nich neodpovídají prefektní představě, vypočítává deník PNP. Tento jejich dojem chce studentka architektury Marlies Reschová (24) z Vornbachu u Pasova revidovat uměleckým projektem  „Right norm?", píše list.

Marlies Reschovou prý nervuje také „chlípnost"  médií, „které ženy redukují na jediný díl jejich ženskosti, totiž prsa", a ženy to přesvědčuje, že pro „ideální stav" tohoto orgánu musí udělat všechno.

„Toto fixování na ňadra chce Reschová potlačit výstavou sádrových odlitků prsů žen různého stáří a v nejrůznější přirozené formě a přispět tak tomu, aby ženy byly vnímány jako individuum," pokračuje deník. Autorka získala prvních pět „modelek", převážně z okruhu svých známých, a nyní hledá další dobrovolnice. Do konce dubna by chtěla pořídit celkem 60 odlitků.

Žákyně chystají přírodní pokusy.Žáci experimentují

Deset základních a středních škol z okresu Rohrbach se zúčastní celozemské přehlídky Experimentale 14. března od 8 do 14 hodin v Centro Rohrbach. Budou předvádět pokusy z přírodních věd. „Návštěvníci jsou vítáni nejen jako diváci, ale budou si moci chemické, fyzikální, matematické a biologické experimenty sami provést," uvádí deník OÖN. Žáci pod vedením učitelů připravili jednotlivá stanoviště, na nichž budou praktickými ukázkami vysvětlovány přírodní fenomeny.

S polní poštou k protinožcům

Karl Majörg (62) z Wartbergu v Mühlviertlu se kvalifikoval ke Světové filatelistické Soused filatelista míéří do Melbourne.výstavě Australia 2013 od 10. do 15. května v Melbourne. „Splnil se mu tak sen zúčastnit se světové přehlídky známek na všech pěti kontinentech," píší OÖN.  Patří tak k pěti rakouským sběratelům, kterým se to povedlo.

Se svou sbírkou polní a služební pošty spojenců v Rakousku 1945-53 si prý nedělá naděje na nějaké špičkové umístění, list ale připomíná jeho renomé a minulé úspěchy. „Zejména jeho sbírka a znalosti kolem cenzurované pošty v Rakousku byly vícekrát mezinárodně oceněny a vynesly mu dokonce přezdívku Papež cenzurovaných dopisů," sdělují OÖN.