Prezentovány jsou dějiny nudismu, studia aktů jako povinného předmětu na výtvarných školách, výstava si všímá bicepsu jako tradičního mužského symbolu, popisuje mužské tělo užité za nacismu jako válečný stroj či pracovní prostředek, pojednává historii Pelé s Beckenbauerem ve sprše. zobrazení penisu jako symbolu sexuální výkonnosti, ale neopomíjí ani „neutrální" téma bolesti atd.  Výstava je otevřena do 17. února (Po-Ne 10-18 h, Čt 10-21).  Katalog stojí 35 eur. Informaci PNP doprováejí reprodukcí oleje „Imperial Nude" Sylvie Sleighové z roku 1975, zachycující muzikanta Paula Rosana, a fotka Pelého a Beckenbauera ve sprše od Volkere Hinze (Collection Bielefeld).

Likvidovali tábor běženců

Rakouská policie zlikvidovala v pátek ráno stanový tábor v parku Sigmunda Freuda před vídeňskou Votivkirche, který před více než měsícem zřídili uchazeči o azyl na protest proti podmínkám v utečeneckém středisku v Traiskirchenu. Při akci, která začala ve čtyři hodiny v noci,  zatkla cizinecká policie dvě osoby, 19 bylo oznámeno pro porušení zákona o táboření a pět pro správní přestupky.

Dva z tábořících se uchýlili do kostela a charita je tam přijala. Celkem je jich tam 35 až 40, čtrnáct z nich drží hladovku. Policie ujistila, že vyklízet kostel nemá v úmyslu, dokud tam budou církví jako vlastníkem objektu trpěni, napsal deník OÖN. Církev by musela o zásah písemně požádat. Stanový tábor policie vyklidila proto, že účastníci se nevykázali žádným povolením města Vídně jako vlastníka nemovitosti, byl porušován zemský předpis o kempování a výzvy k opuštění místa účastníci nerespektovali. Docházelo tu k fyzickým napadáním se azylantů mezi sebou, k obtěžování chodců, k masivnímu žebrání a na Štědrý den i k urážkám křesťanské víry. K řešení problému úřad kancléře sdělil, že je kdykoliv připraven  k požadovaným rozhovorům se zástupci demonstrantů, ale ti že musejí ve svých požadavcích zohledňovat realitu.

Arcibiskupství ve Vídni najalo k udržování pořádku v kostele civilní bezpečnostní službu. Má prý chránit azylanty před napadáním a na druhé straně umožnit věřícím návštěvu bohoslužeb. Běženci mohou kdykoliv přicházet a odcházet.

Maximilian a Anna

Nejoblíbenějším chlapeckým jménem v Bavorsku byl letos Maximilian, který tak obhájil prvenství z minulých dvou let. Následující Lucas, Felix a Jonas. U děvčat Anna vystřídala na čele dvojnásobnou vítězku Marii, která se letos nedostala mezi prvních deset. Za Aničkou byly tentokráti Emma, Hannah a Lena.  Statistikové počítali ze 165 979 hlášení matrik z celého Německa, tedy z údajů o asi čtvrtině všech narozených. Celoněmecky byla nejoblíbenější jména Mia a Ben.

Sněžnicové hemžení

Do Bodenmaisu v okrese Regenu zamíří 11. ledna kolem 500 vyznavačů a zájemců o turistiku na sněžnicích. Bavorská televize tu uspořádá „sněžnicovou noc". Z Bavorského lesa ji bude vysílat přímým přenosem. Skupinu turistů budou doprovázet lyžařské legendy Rosi Mittermaierová a Christian Neureuther.  Událost začne ve 13 hodin předprogramem u místa startu před areálem firmyJoska, kde si na cvičné ploše zájemci budou moci vyzkoušet chůzi na sněžnicích či jízdu se psím spřežením a také třeba pozorovat při práci sochaře z ledu Waltera Schreinera.  Děti z Bodenmaisu tu budou budovat velké iglú.

Půldruhahodinová túra začne v 16.30 a vede kolem obce. Po dokončení se bude konat velká zimní slavnost. „Zúčastnit se může každý, kdo je aspoń trochu tělesně fit," píše deník PNP. Připomíná, že chůze se sněžnicemi je stará tisíce let. Dnes se z ní stal oblíbený sport. Kdo nemá své vlastní „obutí", může si je na místě zapůjčit. Startovné je patnáct eur.