V národním parku zmizela fotovoltaika.Ukradené slunce

Teprve v polovině května šlo do provozu fotovoltaické zařízení „Domu u divočiny"  v návštěvnickém centru Národního parku Bavorský les v Ludwigsthalu u Zwieselu, a už projekt dostal první velkou ránu, napsal deník PNP. V noci na sobotu odcizili neznámí pachatelé asi 90 modulů, když násilím vnikli na parkoviště centra. Podle dolnobavorského policejního prezídia je škoda odhadována na 100 000 eur. Konkrétní podezření zatím kriminalisté nemají, ani přesný čas činu nemohl být přesněji vymezen.
„Asi 600 čtverečních metrů velké zařízení má Dům u divočiny autonomně zásobovat proudem, ale to teď není možné," dodává list. Asi 300 solárních modulů bylo v květnu instalováno na svah parkoviště. Celkové náklady činily 250 000 eur.

Skutečný Schindlerův seznam?Schindlerův seznam v aukci

Údajně originální listinu se jmény židovských zaměstnanců německého továrníka Oskara Schindlera z roku 1945 nabízí od pátku online aukční dům Ebay. Informuje o tom pasovský deník PNP s odkazem na Am.sonntag. „Čtrnáctistránkový dokument, v němž je uvedeno 801 židovských vězňů kromě jiného jménem, datem narození a povoláním, byl nabídnut aukční agenturou z Kalifornie za vyvolávací cenu tři miliony dolarů. Jako původ věci byl uveden Izrael," píše PNP.