Megaudálost u našich blízkých sousedů bude živě sledovat kolem 120 000 diváků, ale soutěž nabídne televizní stanice Eurosport i 100 milionům domácností v celé Evropě. V pátek po půlnoci a v sobotu od 8.45 do 9.15 uvede sestřihy vrcholných okamžiků prvního dne, v sobotu od 23.30 sestřih z celé rallye. K rozhodnutí o zařazení Lednové rallye do vysílání možná přispěla i chvála špičkových jezdců. „Velký dojem udělal těžký profil i na Jean-Pierra Nicolase, motoristického manažera Eurosportu," uvádí list. Nicolas vyhrál v sedmdesátých letech pět soutěží mistrovství světa.

Do zajištění průběhu soutěže bude zapojeno na 2000 pořadatelů.

Ubyl jeden mrtvý

Na rakouských silnicích loni zahynulo 522 lidí, o jednoho méně než předloni. Při třetině smrtelných nehod, ve 171, bylo jen jedno vozidlo. 60 procent usmrcených nebylo připoutáno, v 5,7 procentech tragických kolizí hrál roli alkohol u řidiče. V Horních Rakousích zemřelo při nehodách 92 osob (předloni 103). Je to nejvíc po Dolních Rakousích (146 obětí)). Dopravní klub Rakouska požaduje omezit povolenou maximální rychlost na silnicích mimo obec ze 100 na 80 km/h a prodloužit hranici tolerovaných maximálně 0,1 promile u začínajích řidičů až do 25. roku života.

Špatná němčina lékařů?

Prezident berlínské lékařské komory Günther Jonitz si postěžoval na špatné znalosti němčiny u nemocničních lékařů, napsal deník PNP. Přibývá prý stížností pacientů, kteří se s nimi nemohou domluvit. A šéflékaři uvádějí, že německy mohou hovořit jen se třetinou spolupracovníků.

Podle Jonitze je to příčinou případného chybného ošetřování. Problém zvyšuje to, že lékaři, kteří mluví plynule německy, jsou z bezprostředního ošetřování stahováni k vyřizování zpráv a korespondence. Příčinou nedobrého stavu je podle prezidenta  komory „ekonomizace zdravotnictví", která se prý zaměřuje na výnosy a zapomíná na lidi v systému. Němečtí lékaři a sestry si to prý už nenechávají líbit a odcházejí za prací do Švýcarska, Skandinávie, Anglie, Holandska. Místa po nich zaplňuje personál ze zemí, kde je situace ještě horší, míní Jonitz.

Statistika říká, že v roce 1992 pracovalo v Německu 10 275 lékařů ze zahraničí, v roce 2003 už 14 781 a v roce 2011 dokonce 24 595.