Ministr zemědělství Marian Jurečka zavítá v pondělí na celodenní návštěvu do Jihočeského kraje. Mj. bude od 9 na střední zemědělské škole besedovat se studenty a prohlédne si školní statek. Navštíví také firmu Liva Předslavice.

Prachatičtí zastupitelé se v pondělí v poledne sejdou na prvním jednání po prázdninách. Robert Zeman navrhuje, aby město zveřejňovalo audiovizuální záznam z jednání. To by musel změnit jednací řád. S tím mají někteří zastupitelé problém, mluvili o změně už v červnu, ale ta neprošla. Jednání se uskuteční v sále Národního domu v Prachaticích.

V pondělí 11 v hod. v Černé v Pošumaví začne pátrání po dvou rakouských občanech pohřešovaných s vozidlem už několik měsíců. Zapojena bude rakouská policie a člun se sonarem.

O tom, kam směřuje české školství, mají učitelé a další veřejnost příležitost debatovat s pedagogem a manažerem Václavem Klausem ml., bývalým ředitelem soukromého gymnázia PORG. Beseda se uskuteční v pondělí od 18 hod. v písecké Sladovně.

Živo bude v pondělí na atletickém stadionu Sokola v Českých Budějovicích. Koná se tu 3. ročník Sportovních her seniorů Jihočeského kraje. Do boje o medaile se tu tak pustí občané, jejichž věková kategorie je 60 plus. Registrace účastníků se uskuteční od 8 do 8.45 hod. Slavnostní zahájení her je naplánované na 9. hod. Od 9.30 do 13 hod. se bude soutěžit. Vyhlášení výsledků se uskuteční ve 14 hod.

Ve čtvrtek přivítá táborská nemocnice vzácnou návštěvu. Na vizitu by měl zavítat premiér české vlády Bohuslav Sobotka spolu s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem.

Evropský den bez aut. Letos se uskuteční ve čtvrtek a město České Budějovice se k němu připojí už po desáté. Výhradně chodcům bude patřit náměstí Přemysla Otakara II., které bude od 8 do 15 hod. pro automobily zcela uzavřeno.

Ochrana přírody z hlediska státní správy a majitelů dotčených pozemků je název přednášky, která se uskuteční ve čtvrtek v jindřichohradecké městské knihovně. Přednášet bude Petr Hesoun a Aleš Kůrka a budou se zabývat možnostmi, jak skloubit představy vlastníků pozemků, aniž by došlo k poškození přírody. Začátek je v 17.30 hod.

Tento pátek pokračují oslavy 60. výročí existence firmy Dita Tábor Výrobního družstva invalidů, tentokrát v podobě Dne otevřených dveří. Od 14 do 17 hod. čekají na zájemce komentované prohlídky, přednášky o termoregulačním materiálu Outlast®, na něhož má Dita licenci, nebo výstava výrobků z historie družstva. Dita působí v oblasti kovovýroby, výroby textilu, plastu a specializovaných montáží, od ostatních se odlišuje tím, že 65 procent zaměstnanců tvoří zdravotně znevýhodnění lidé.

Od pátku do neděle bude ve Strakonicích tradiční Václavská pouť. V jejím programu najdete mnoho zajímavých věcí například v pátek ve 22 hod. ohňostroj, v sobotu a v neděli chovatelskou výstavu, v sobotu e firmě ČZ a.s. Den otevřených dveří od 8 do 12 hod. nebo nedělní odpolední vystoupení kroužků z domu dětí.