Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Univerzita nabídne ochutnávku ryb i filmy

České Budějovice - Na vysoké škole v Českých Budějovicích se v pátek 18. ledna uskuteční Den otevřených dveří. Zájemci mohou navštívit všech osm fakult

15.1.2013
SDÍLEJ:

Studentka Fakulty rybářství a ochrany vod s jeseterem.Foto: Deník/Václav Pancer

Jak vypadají laboratoře Jihočeské univerzity, co se v nich zkoumá, proč jezdí studenti do Zambie a především jaké podmínky je třeba splnit pro přijetí ke studiu. To všechno mohou během pátku zjistit zájemci v budovách českobudějovické vysoké školy. Na všech fakultách se totiž uskuteční Den otevřených dveří.

Program začíná již v ranních hodinách. Například Zemědělská fakulta bude od 
9 hodin představovat své obory jako Agroekologie, Rostlinné biotechnologie nebo 
Zootechnika. „Zájemci si budou moci prohlédnout jednotlivá pracoviště, nabídneme i prohlídku školního zemědělského podniku a chovů akvarijních ryb," doplnila za univerzitu Olga Krupauerová.

Kromě toho zástupci jednotlivých kateder lákají na ukázky atraktivních chemických pokusů, hodnocení odrůd brambor a ukázky měření obsahu nitrátů v pitné vodě. Lidé si dokonce mohou přinést vlastní vzorek.

Bohatý program chystá 
i Přírodovědecká fakulta. „Již tradičně otevře laboratoře, ale návštěvníci si budou moci také prohlédnout chov afrických savců, setkat se s bioložkou 
a potápěčkou Martinou Balzarovou a zjistit, jak spí delfíni nebo zda jsou žraloci skutečně tak nebezpeční, jak se říká," vyjmenovala Krupauerová.

Součástí Dne otevřených dveří tu bude i promítání filmu Co se děje v trávě, který získal ocenění na několika festivalech, přednášky, ukázky analýzy zvířecích kostí 
v archeologii a vyprávění 
o tom, jaké dobrodružství lze zažít na poli fyziologie hmyzu.

Fakulta rybářství a ochrany vod zpřístupní v pátek od 
9 hodin Ústav akvakultury na Husově ulici v Českých Budějovicích. Kromě informací 
o studijních oborech, které jsou v České republice unikátní, se tu lidé mohou těšit na živou expozici sladkovodních ryb, ukázky jejich zpracování včetně ochutnávky a dokumentární filmy například 
o biologii a chovu raků.

Na návštěvníky čeká také Zdravotně sociální fakulta. Ve vestibulu budovy v ulici 
J. Boreckého vystaví fotografie ze sociální práce s dětmi 
v africké Zambii. Zároveň bude promítat dokument o humanitární pomoci, na níž se studenti a pedagogové podílejí, nebo film o canisterapii.

Zájemci si tu mohou nechat změřit krevní tlak, obsah tuku v těle a hodnoty cholesterolu. Připravená bude poradna zdravé výživy a ochutnávka oříšků a semínek. Maturanti získají informace o nabízených oborech, například Nutriční terapeut, Radiologický asistent či Sociální práce ve veřejné správě.

Prezentace studijních oborů bude hlavní náplní programu i na ostatních fakultách. Pedagogická fakulta otevře svou budovu v Jeronýmově ulici v 8.30 hodin, na nástěnce bude vyvěšen rozpis konzultačních místností. Na Filozofické fakultě v Branišovské ulici začíná první informační blok v 9.30 hodin. Zástupci Ekonomické fakulty čekají na návštěvníky v pavilonu učeben F v kampusu.

Podrobný harmonogram Dne otevřených dveří najdou zájemci na webu www.jcu.cz.

Jihočeská univerzita má od roku 2012 osm fakult – ekonomickou, rybářství a ochrany vod, filozofickou, pedagogickou, přírodovědeckou, teologickou, zdravotně sociální 
a zemědělskou. V současnosti nabízí 217 studijních oborů.

Autor: Andrea Zahradníková

15.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Novou cisternovou automobilovou stříkačku pořídil městys Ledenice dobrovolným hasičům díky dotaci.

Hasiči mohou stříkat o sto šest

Zbraně z Prachaticka zajištěné Národní centrálou proti organizovanému zločinu z Českých Budějovic.
8

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

Zloděj zavítal do zahrádkářské kolonie

České Budějovice – Zloděj se vloupal do sklepa domku v zahrádkářské kolonii v ulici Vl. Rady. Majitelé objektu, kteří ho přijeli po čtrnácti dnech zkontrolovat, zjistili, že se na jejich zahradu dostala škodná.

Chovatelé v Horní Stropnici opět chystají společnou výstavu

Horní Stropnice - Již 3. společnou výstavu chovatelů z regionu chystají v Horní Stropnici.

Lidická třída je znovu otevřena

České Budějovice – Ve čtvrtek 19. října se znovu otevřela pro automobilový provoz celá českobudějovická Lidická třída. O několik dnů dříve, než se původně předpokládalo.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení