Výpadek v systému řízení železniční dopravy ochromil v pátek po poledni provoz vlaků, ale i pohyb aut v Českých Budějovicích.

Jak Deníku vysvětlila mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová, na území Českých Budějovic se porouchalo technologické zažízení. "Mimo provoz jsou tak signalizační zařízení na železničních přejezdech. Kvůli bezpečnosti byl zastaven provoz na tratích," vysvětlila a zdůraznila, že řidiči by i přesto měli být obezřetní a v případě, že se přes takový přejezd vydají, měli by se rozhlédnout stejně důkladně jako na křížení trati a silnice označeném pouze výstražným křížem.

Například na přejezdu v Mladém svítila nepřetržitě červená, auta stála ve frontě, některá se kritické místo snažila objet jinudy.

Na Jižní zastávce v Českých Budějovicích čekal včera po 14. hodině marně na vlak Vladimír Bartoš. „Hlásili, že by měl přijet náhradní autobus, ale nevím kdy," komentoval situaci a doplnil, že jede do nedaleké Plané na chatu. „Kdybych to věděl, jel bych do Boršova městskou hromadnou dopravou a došel bych to," usmál se Vladimír Bartoš a dodal, jezdí vlakem pravidelně. „On má vlak pravidelně z Českých Budějovic zpoždění, tak do deseti minut, ale tohle už je dalších dvacet minut. Je to nemilé," zmínil cestující a připojil, že v hlášení by alespoň mohli upřesnit, jestli má čekat u zastávky, kde je značeno nástupní místo náhradní přepravy, nebo jít na nedalekou Lidickou třídu, kde stavěl autobus nedávno při velkých výlukách na trati. „Že se to porouchá, to nemohli předem vědět, ale mohli by alespoň zahlásit, kam má člověk na autobus jít," konstatoval Vladimír Bartoš.