Jak uvedla meteoroložka Eva Plášilová z Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích, ze západní do střední Evropy postupuje studená fronta. Před ní k nám proudí teplý vzduch od jihozápadu. "V pondělí odpoledne bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky," upřesnila s tím, že teploty se budou pohybovat od 25 do 28 °C, na horách v 1000 metrech kolem 22 °C.

Objeví se mírný západní až severozápadní vítr o rychlosti 2 až 5 metrů za sekundu, v bouřkách přechodně zesílí.

Leoš Mareš vystoupil v českobudějovickém letňáku.
Budějčáci zahájili koncert Leoše Mareše

Večer a v úterý ráno se studená fronta bude nad naším územím vlnit a zvolna postupovat k jihovýchodu. "Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty se vyšplhají na 16 až 13 °C. Dostaví se slabý proměnlivý vítr do 3 metrů za sekundu," upřesnila Eva Plášilová.

V úterý bude oblačno. "Na většině území se vyskytnou přeháňky, místy bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti," přiblížila meteoroložka.

Snímky komety Neowise byly pořízeny 13.7. 2020 poblíž JE Temelín.
Jasnou kometu Neowise spatříte v létě i z Českých Budějovic

Nejvyšší úterní teploty se budou pohybovat od 23 do 26 °C, na horách v 1000 metrech kolem 21 °C. Ty doplní slabý proměnlivý, během dne mírný severozápadní vítr o intenzitě od 2 do 5 metrů za sekundu, který bude v bouřkách přechodně sílit.