ON-LINE REPORTÁŽ ZDE

Šlo o zaměstnance firmy InTiCa Prachatice. Ta zastavila provoz. Hygienici dnes pokračovali v šetření na místě. Spolupracují s vedením firmy a provozovatelem ubytovny zahraničních pracovníků.

Podle ředitelky Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslavy Kotrbové hygienici poslali do karantény zatím 48 lidí, další přibudou. Zbylé zaměstnance – celkem je jich 270 – hygienici informovali o režimu, který musí dodržovat. „Musím pochválit věcný přístup vedení společnosti i provozovatele ubytovny. Všechny pozitivně testované jsme na ubytovně umístili do izolace odděleně od zdravých osob v karanténě. Dosud ve firmě onemocnělo k dnešní dvaadvacáté hodině celkem dvacet lidí,“ doplnila Kvetoslava Kotrbová s tím, že v Prachaticích dnes testy potvrdily nákazu ještě u jednoho dalšího člověka.

Jednatele prachatické ubytovny Petra Košinu se Deníku zatím nepodařilo zastihnout. Telefon nezvedal a na SMS zprávy nereagoval. Pro ČT uvedl, že na ubytovně přebývá 68 lidí maďarské národnosti. Nakažení jsou prý v ubytovně odděleni od ostatních, využívají samostatné toalety a nevycházejí za hranici pozemku, na němž ubytovna stojí. Mají také k dispozici veškeré dezinfekční prostředky.

Další nový případ nákazy koronavirem je na Českobudějovicku, kde zdroj nákazy je v šetření. Nakažený přibyl i na Písecku, koronavirus získal od již dříve pozitivní osoby. Dva nové případy jsou na Táborsku po návratu z dovolené v Chorvatsku. Celkem tedy testy od pátečního do sobotního večera odhalily na jihu Čech 25 nových případů nákazy koronavirem.

Ze stávajících 64 aktivních případů COVID-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 26 na Prachaticku, 13 na Jindřichohradecku, devět na Českobudějovicku, sedm na Písecku, šest na Táborsku a tři na Strakonicku. Českokrumlovsko stále hlásí aktuální nulu. V porovnání s ostatními kraji z hlediska relativního výskytu COVID-19, tedy v počtu pozitivních případů přepočtených na 100 tisíc obyvatel regionu, si přes další nárůst onemocnění jižní Čechy nadále udržují s 41,76 nemocnými na 100 tisíc obyvatel (k sobotní 18. hodině) i nadále pozici regionu s absolutně nejnižším výskytem COVID-19 v ČR.

O nárůstu počtu nakažených bude v pondělí jednat krizový štáb kraje, který svolala hejtmanka Ivana Stráská.