Postupně se učil 
i na saxofon a klarinet, ale heligonku má nejradši. Během vojenských let působil Václav Rubáš v kapele, poté hrál sám. Před třemi lety nakonec založil skupinu Veseláci. „Řekl jsem si, že by bylo lepší, kdyby se nás dalo dohromady víc. Bubeníka jsem našel doma ve Veselí nad Lužnicí a druhý heligonkář je z Jindřichova Hradce," popisuje. Kapelu tak tvoří tři muzikanti.

Veseláci mají na repertoáru mnoho písní. Velkou část tvoří lidovky, ale vždy zahrají posluchačům to, co si přejí. Václav Rubáš navíc napsal už více než čtyřicet vlastních skladeb. „Sám píšu hudbu i text. Obvykle mi to ani netrvá moc dlouho, většinou si na něco vzpomenu 
a melodii jednoduše zaznamenám do not. Slova mě pak také napadnou, někdy se dokonce vzbudím uprostřed noci," vypráví. Říká, že jeho písně jsou prostě ze života.

Novou skladbu pak vždy donese muzikantům z kapely a společně se dohodnou, jak ji budou hrát. Zkoušet už příliš nepotřebují, stačí jim nacvičit pouze novinky. Veseláci vystupují na nejrůznějších akcích. Zvou si je pořadatelé z celé republiky, ale muzikanti většinou dávají přednost jižním Čechám. „Už se nám nechce tolik cestovat, přece jenom máme nějaká léta. Dohromady je nám asi 214 let," směje se Václav Rubáš.

Lidé si mohou poslechnout jejich písně také na televizi Šlágr. Václav Rubáš zde nejprve vystupoval sám, později přivedl kapelu. Vzniklo zde už i několik alb. Na poslední 
z nich Veseláci přibrali dvě zpěvačky. „Bylo to takové ozvláštnění, ženský hlas je nenahraditelný," komentuje Václav Rubáš.

Účinkování na Šlágru podle jeho slov kapele velmi pomohlo. Více lidí ji nyní zná 
a chce ji na své akci. Často musí Veseláci zájemce odmítat, protože termíny jsou zamluvené dlouho dopředu.

Václav Rubáš tak muzice věnuje většinu času. Jeho rodina neprotestuje. Manželka už si zvykla, dcera jej vozí na vystoupení a vnučka s ním nazpívala dvě skladby. „Hudební talent zřejmě podědila. Krásně zpívá a učí se na klávesy, zvládá už i těžké věci. Jsem na ni pyšný. Akorát se mnou nechce zpívat moje písničky, ale radši by něco anglického, moderního," vypráví Václav Rubáš.

Pokud si on sám chce pustit nějakou hudbu, vyhrává u něj dechovka. Má rád Malou muziku Nauše Pepíka, která pochází z jeho rodného kraje. Mezi jeho oblíbence patřil také Karel Polata ze Sušice.

Vlastní hudbě se chce Václav Rubáš věnovat i nadále. Říká, že jej to stále baví. Záleží však podle jeho slov na zdraví. „V létě jsem měl trochu problémy. Jak se říká, že někdo spadl z višně, mě se to opravdu stalo. Upadl jsem při trhání třešní ze žebříku. Dlouho jsem ani nemohl pořádně držet harmoniku, ale dopadlo to dobře, tak snad to vydrží," uzavírá.