Boží hod vánoční si lidé v Táboře opět užili s Quodlibetem. Chladný kostel zaplnili do posledního místa, aby již podvacáté od zpěváků přijímali radost, již rozdávali plnými hrstmi.

Quodlibet – Petr Novotný, Jarka Tkadlecová, Pavla Kohelová, Jiří Sycha a Jakub Smrčka, jim servíroval koledy z různých koutů Evropy, které prokládal spirituály. „Když jsme Quodlibet zakládali, byli jsme čtyři, běžně je nás teď sedm, ale dnes jsme vystoupili v pěti, protože klavíristka Blanka Novotná chová miminko a můj otec je přes Vánoce s orchestrem v Číně," upřesnila složení zakládající členka a zpěvačka Pavla Kohelová.

Pro páteční vystoupení si repertoár sestavili z barokních, klasických koled převážně z Čech a Moravy, jedna byla dokonce táborská. „Zařadili jsme ale také koledy z Francie nebo Anglie a k jejich doplnění jsme vybrali spirituály, které mají jinou rytmiku, čímž je pak program zajímavější a vyváženější," přiblížila Pavla Kohelová skladbu koncertu.
Quodlibet je ryze vánoční záležitostí, slyšet ho můžete pouze v době sváteční a když dozpívá, zve diváky do protějších emaus na občerstvení. Kdo přispěje do kasičky libovolně vysokou sumou, přispívá na charitu. Loni putovalo kolem devíti tisíc Ukrajině.