Vůbec poprvé se budou zapisovat děti do třídy prachatické mateřské školy, která byla otevřena 
v prostorách nemocnice. V úterý  mohou rodiče, kteří chtějí nechat své dítě zapsat do nové třídy, přijít do Mateřské školy v České ulici, kde si vyberou, kam bude od začátku příštího roku jejich dítě chodit.

Kdy se Budějovice dočkají dálničního obchvatu? Jak to bude se zónami placeného stání v širším centru jihočeské metropole? A kdy vznikne na místě současného parkoviště u sportovní haly parkovací dům? Zřejmě i odpovědi na tyto otázky zazní zítra při debatě s veřejností na téma koncepce řešení dopravy v českobudějovické aglomeraci, kterou pořádá náměstek primátora František Konečný. Debata začíná v zasedacím sále zastupitelstva v budově radnice na náměstí od 17 hod.

Z Horusic po nových kolejích

Tento týden představí investor IV. tranzitního železničního koridoru další dokončenou část české spojnice mezi německým Berlínem a rakouským Lincem. Správa železniční a dopravní cesty dílo ukáže ve čtvrtek 
v 11 hod. na nádraží ve Veselí nad Lužnicí. Jde o modernizaci trati mezi Ševětínem a Veselím, hotový je nyní úsek Horusice – Veselí nad Lužnicí.

V pátek večer se bechyňská restaurace Panská stane tréninkovým pracovištěm. Národní reprezentační tým kuchařů a cukrářů si ji vybral pro svou přípravu na letošní olympiádu v německém Eufurtu. Už v Bechyni bude olympijské menu k ochutnání. Začíná se ve 20 hod.

V sobotu se bude konat 
6. ročník turistického pochodu Švejkova padesátka. Účastníci mohou startovat 
z Písku v době od 8 do 10 hod., a to z nádvoří Středověké krčmy. Připraveno je několik tras v délce od 11 do 50 kilometrů pro pěší i cyklisty. Letos mohou lidé startovat i z Protivína do Písku od hlavního vlakového nádraží v době od 8 do 9 hod. Nová trasa měří 35 kilometrů.
Tradiční lampionový průvod, kterým si obyvatelé Jindřichova Hradce připomenou výročí osvobození a konce druhé světové války, vyjde v pátek ve 21 hod. od budovy Obchodní akademie T.G. Masaryka. Průvod projde centrem města na nábřeží Ladislava Stehny, kde jej zakončí ohňostroj.

Tábor se otevře turistům

Sobotní den se stane startem turistické sezony 
v Táboře. Jako obvykle jsou připravené pěší i cyklovýlety pro celou rodinu. Pohybové aktivity startují na Žižkově náměstí v 9 hod, kulturní program začne ve 14 hod. Oba víkendové dny od rána patří dalšímu ročníku outdoorového festivalu Harrachovka, kdy se utkají běžci, cyklisté, horolezci, kanoisté a jezdci na horských kolech.

Setkání motorkářů s požehnáním na cestu v Milevsku – Motorkáři zahájí letošní sezonu v sobotu 
v Milevsku už po deváté. Setkání motorkářů s požehnáním na cestu začne na náměstí Edvarda Beneše ve 
13 hod., o půl hodiny později se bude konat modlitba za motorkáře v kostele sv. Bartoloměje, ve 14.30 hod. přijde na řadu žehnání motorek a v 15 hod. se vydají účastníci na vyjížďku na hrad Zvíkov.

Otavský plamínek, pohárové soutěže kolektivů mladých hasičů okresu Strakonice, se uskuteční již podeváté v sobotu od 13 hod.
v letním areálu plaveckého stadionu Na Křemelce 
ve Strakonicích.

Oslavy 71. výročí osvobození republiky chystají Netolice. V sobotu v 16.15 hod. se čeká příjezd konvoje historických vozidel na náměstí a od 20 hod. lampionový průvod a ohňostroj.