V sobotu 20. dubna se bude konat tradiční slavnost na Kamenném mostě, tentokrát jarní. Most bude plný velikonočních zajíčků, pomlázek, kraslic, jarních květin a samozřejmě dobrého jídla a pití. Akce začíná v deset hodin. Během dne zazpívají a zatančí členové souborů Baráčníci a Písečan. Děti se mohou těšit na loutkové pohádky O pejskovi a kočičce, které zahraje písecké divadélko Copánek.

Vystoupení připravují také tanečníci z T – Dance a Z.I.P. Písek. Zahrají kapely Šafrán ze Strakonic a písečtí Kamarádi z pískoviště. Na mostě se představí také flašinetář a děti se budou moct povozit na koních ze Stájí Štětice.

„Nebude chybět stan s dílničkami, kde budou moct svou šikovnost a kreativitu vyzkoušet děti i dospělí,“ uvedla za pořádající spolek Přátelé Kamenného mostu Lenka Krejčová. Na Kamenném mostě a před domem U Slona bude celý den připravena řada stánků.

Předvelikonoční atmosféru naladí v Milevsku dvě akce týden před samotnými svátky. Dům kultury v Milevsku připravil velikonoční trhy na sobotu 13. dubna. „Návštěvníci si tu mohou tradičně zasoutěžit o nejlepší mazanec a pro děti bude připravená tvořivá dílnička,“ uvedla za dům kultury Martina Kortanová. Den poté, v neděli 14. dubna zaplní prostory Milevského muzea od 9 do 17 hodin už 17. ročník oblíbeného velikonočního jarmarku. „Návštěvníci mohou ochutnat horkou medovinu, poslechnout si flašinetáře, vidět ukázky tradičních řemesel a vybrat si z bohaté nabídky velikonočního zboží,“ uvedl ředitel Milevského muzea Vladimír Šindelář. Chybět tam nebude ani keramika, perníky, repliky dobového skla, historických knih, skleněné figurky, cínové šperky a další rukodělné výrobky.

Zároveň si mohou návštěvníci prohlédnout aktuální výstavu Jan Jeřábek, věčně usměvavý nebeský jezdec, která připomíná 100. výročí narození stíhače R.A.F. a zdejšího rodáka.