Za krádež na pranýř! Žádné detaily nové pirátské akce linecký deník nepřinesl, a že po celý čtvrtek „něco" na náměstí chybělo, nezaznamenaly ani webové stránky města… Life-Radio jen doplnilo, že linecká májka byla odcizena i „zlodějům", a to skupinou ze sousedního Altenfeldenu. Odpoledne ji měla vrátit. „Kdy se strom vrátí do Lince, zůstává otevřeno," píše deník OÖN.

Pokuta za vesty

Po 1. červenci budou řidičům v Německu hrozit pokuty 15 eur, pokud nebudou mít s sebou v autě varovné vesty. Spolková rada o této povinnosti rozhodla loni. V každém osobním a nákladním autě a autobuse musí být jedna červená, žlutá nebo oranžová vesta. „Předepsána je povinnost vozit ji, ne povinnost ji nosit, jaká platí třeba pro stavbaře, cestáře nebo popeláře," píše PNP. „Dosud ji museli mít s sebou jen řidiči pracovních vozidel. Ministerstvo dopravy vsadilo na sebeodpovědné jednání a pouze doporučuje vestu při poruše nebo nehodě navléknout."  Část vest je rozdávána zdarma. Pasovský list dodává, že ve více evropských zemích je uzákoněna povinnost vesty ve zmíněných případech také oblékat.

Budou volit markytánku roku.Obří svátek hudby

V Schönau v Mühlviertlu bude o víkendu okresní hudební festival. Uspořádá jej spolek "Klang.Burg.Prandegg", který jím letos také oslaví 135 let trvání. Dějištěm bude obří stan pro 2500 hostů. V sobotu bude soutěž v pochodové hudbě, ke které se přihlásil rekordní počet 35 kapel. O náladu večera se pak postarají „Musikatzen" z Bavorska, známí například z mnichovského Oktoberfestu a z přehlídky "Woodstock dechovek". Nedělní polní mši doprovodí kapela Fladnitz ze Štýrska, od 13.10 zahraje hudba "Siaßreither" z Oberkraineru. Ve 14 hodin bude korunována markytánka roku. Ve finále slavností  zahraje od 18 h nová lidová kapela "HMBC" z Vorarlbergu.