V roce 1978 přišel na pozvání lineckého světicího biskupa Aloise Wagnera do Horních Rakous a stal se kaplanem v Haidu. Po studiích v USA nastoupil v roce 1981 jako kaplan do Mondsee, od roku 1990 byl farářem ve Steyru-Taboře. Ve svých farních listech dál brojil proti katolické církvi, v roce 2007 například proti jejímu stanovisku k celibátu. Dva roky nato založil ve své původní vlasti dětské vesničky v někdejší portugalské provincii Goa, kde je řada katolických farností, a Greater Noida. V témže roce zemřel v Maria Anzbachu.

Obě „jeho" dětské vesničky od té doby dostávají každoročně kolem 130 000 eur z rakouských darů, ve značné části z tzv. kmotrovství, které spravuje farnost ve Steyru- Taboře vedená páterem Ransomem Pereirou. Nezanedbatelnou část „koše" pochází také z výtěžku benefičních akcí pořádaných taborskou farností. Jedna se chystá na středu 5. dubna, kdy Pereira s misionářem Brianem Fernandesem, rovněž z Goyi, budou v hotelu Mader ve Steyru připravovat indické pokrmy pro všechny lahůdkáře, kteří si je nechtějí nechat ujít, jak píší OÖN. „Po slavnostní tabuli bude dražba obrazů, které zdarma dali k dispozici steyrští malíři a sběratelé umění," dodává list.


V únoru navštívila Indii 46členná delegace fary Tabor a 250 dětem z vesničky Geater Noida přivezla čepice upletené ženami kolem Renate Rimplerové.

Hasiči zachránili fenku

Hasiči pomohli fence z roury.Zdroj: Deník/repro

Dobrovolní hasiči z hornorakouského Landshaagu byli v sobotu v neobvyklém nasazení. „Čtrnáctiletá fenka jménem Cindy šla kolem dvacáté hodiny s paničkou na procházku, při které nečekaně vskočila do potoka a vlezla ,na průzkum´ do odpadové roury. Odtud se ale zjevně sama nemohla dostat, na volání nereagovala. Zoufalá majitelka tedy na pomoc zavolala hasiče. Vyrukovalo jich dvanáct. Na lokalizaci Cindy musela být přizvána speciální firma pro sanace kanalizace a její pracovníci zjistili přesné místo uvíznuté fenky. Hasiči uzavřeli přítok vody, aby se neutopila, a v blízkosti Cindy otevřeli čisticí šachtu. Nalákali fenku míčkem na rybářské šňůře k dalšímu postupu a podařilo se ji tak dostat ze ,.zajetí´," uvedly OÖN. Veterinář konstatoval, že je silně mokrá, ale jinak že dobrodružství přestála v pořádku.

Velká paráda dragounů

Z dragounské parády v Linci.Zdroj: Deník/repro

Více než 400 uniformovaných předvedlo v neděli odpoledne na linecké Landstrasse a na Hlavním náměstí už po šestadvacáté pestrý slavnostní jarní pochod pořádaný tradičním dragounským regimentem No. 7 "Herzog von Lothringen und Bar" (Deník informoval). „Pozvání přijaly delegace c. k. dragounů z Rakouska, ale i z někdejších korunních zemí Maďarska, Česka, Slovinska a Slovenska. Pochod z náměstí Martina Luthera a polní mši na náměstí sledovaly stovky diváků. Mše byla věnována poslednímu rakouskému císaři Karlu I., který zemřel právě před 95 lety na Madeiře. Přítomen byl také Johann Salvator Habsburg-Lothringen jako zástupce bývalého vládnoucího domu," napsaly OÖN.

Na snímku je Johann Habsburg uprostřed vysoce postavených dragounů.

Palmová neděle s koňmi

U sousedů chystají přehlídku kočárů.Zdroj: Deník/repro PNP

Na 9. duben chystají v dolnobavorském Osterhofenu slavnostní průvod kočárů a moderovanou výstavu koní, která nahrazuje někdejší koňský trh. Akce má motto „S koňmi celým rokem sedláků" a defilé, které začne ve 13 hodin na Starém trhu, prý bude každopádně největší v historii – s více než 40 spřeženími, z nichž 20 potáhne alegorické vozy, uvedly PNP. Ty předvedou snad všechny zemědělské práce, které byly v minulosti vykonávány s pomocí koní. Premiéru bude mít závěrečné spřežení čtyř oslů. Už v osm hodin začnou na náměstí prodávat trhovci a bude tu výstava aut. K přehlídce koní od 10 hodin přihlásilo své vyzdobené svěřence více než 20 majitelů. Místní obchody budou mít otevřeno od 12 do 17 hodin.

Policejní hon na motorkáře

Policejní inspekce ve Zwieselu měla v neděli v Bavorské Železné Rudě kontrolní akci zaměřenou na motorkáře. U sedmnácti motocyklů zjistilo devět nasazených specialistů značné závady nebo změny zvyšující hlučnost, každý čtvrtý překročil maximální rychlost v obci 50 km/h. V kontrole „uvízl" i český řidič osobního automobilu, zastavený rovněž pro nedovolenou rychlost. Policisté navíc zjistili, že kvůli dřívějšímu přestupku nesmí v Německu řídit. Byl oznámen pro maření výkonu úředního rozhodnutí, sdělila PNP.