Zásah v pravou chvíli. Na tom, že restaurátorské práce na ochozu Černě věže jsou načasovány správně, se shodují restaurátoři, zástupci města i nájemce věže Jan Vančura. Díky tomu prý nejde o radikální a nákladnou opravu, která by vyžadovala drahou instalaci lešení. Opravu financuje majitel Černé věže, tedy město. Náměstek primátora Jaromír Talíř vysvětlil, že na balustrádě se objevily prasklinky. Proto je zásah restaurátorů za 400 tisíc korun naprosto nezbytný.

Restaurátor Lukáš Hosnedl popsal pracovní postup: „Kamenné části čistíme párou v tlaku, to vyčistí materiál do hloubky až několika milimetrů. Jsou zde použity tři druhy kamene, prachatický diorit, žula a umělý kámen z osmdesátých let minulého století. Ten má v sobě kovové armatury, které podléhají korozi, rozpínají se, a proto právě umělý kámen zde podléhá zkáze nejvíce."

Kvůli lednovému mrazu započaly restaurátorské práce oproti plánu později. „Předpokládáme, že v šesti lidech budeme na věži pracovat dva až tři měsíce," odhadl další z restaurátorského
týmu Jan Korecký.

Větší rekonstrukci věže Českobudějovičtí naposledy objednali v 80. letech minulého století. „Takže teď se ochoz opravuje po přibližně pětatřiceti letech. Jsem rád, že se město rozhodlo zakročit včas," řekl nájemce věže Jan Vančura. „Po prvotním prohlédnutí balustrády můžeme být optimističtí. Žádní kostlivci ve skříni se nenašli a můžeme se těšit, že věž znovu zpřístupníme 1. června," dodal Jan Vančura, který se o věž stará už 26 let.

Aby českobudějovickou Černou věž pak navštívilo co nejvíce sezónních turistů, přivítal by Jan Vančura v létě lehce podmračené počasí. Horko a sluníčko prý ve stoupání na věž návštěvníky spíše odrazuje.