Jak uvedla ředitelka krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová, taková opatření jsou na místě. „Zejména z důvodu preventivní ochrany rizikových skupin, kam pacienti nemocnic stejně jako senioři v domovech či klienti sociálních zařízení patří,“ naznačila. Nemocní z celého kraje jsou dle jejích slov v domácí izolaci a jejich blízcí v karanténě.

Předseda představenstva jindřichohradecké nemocnice Miroslav Janovský informoval, že opatření platí od středečního rána. „V nemocnici je nařízeno nošení roušek, zákaz návštěv se nevztahuje na rodinné příslušníky paliativních pacientů a u otců u porodu za určitých podmínek,“ podotkl.

NEJEN PENDLEŘI

Dva potvrzené případy mají dle starosty Pavla Škody ve Studené. „Vyrozuměni jsme byli o situaci v úterý. Jedná se o pendlery pracující na rakouských jatkách, která byla z toho důvodu uzavřena,“ popsal s tím, že občany neprodleně informovali. Dle zdroje Deníku jde o konkrétní masnou firmu ve Freistadtu. „Plošné nařízení není, proto se řídíme doporučeními hygieniků,“ osvětlil Pavel Škoda.

Několik případů potvrdil také dačický starosta Karel Macků. „Jsou to jednotlivci a jedná se o občany, kteří dojížděli za prací na Vysočinu,“ uvedl, že jde o úzkou skupinu lidí.

VIRUS NEZMIZEL

Virus nezmizel a nezmizí. „Koluje v populaci a nemá dovolenou, naopak. Pokud to bude nutné, poroste počet případů v lokálních ohniscích, další smysluplná opatření přijmeme i my,“ upozornila Kvetoslava Kotrbová.