V rámci druhého ročníku odborné soutěže „Jihočeská sestřička roku 2016", který se konal v Nemocnici Český Krumlov, a. s., si studentky vyzkoušely sesterskou práci přímo ve zdravotnickém zařízení.

Nicméně pacientů se tato soutěž nedotýkala, soutěžící řešili modelové situace jako převlékání postele, na které leží pacient, přemísťování nemohoucího starého člověka z vozíku na postel a z postele na mobilní lůžko, slalom s jezdícím lůžkem, ošetřovaní pacientů a jiné. Celkem je čekalo dvanáct disciplín.

Soutěž Jihočeská sestřička, kterou organizovaly Jihočeské nemocnice, a. s., ve spolupráci s Jihočeským krajem a Nemocnicí Český Krumlov, a. s., navazuje na úspěšnou akci Medik roku pouze s tím rozdílem, že se zaměřuje na zdravotní sestry, a to pouze z jižních Čech. 

Slavnostní vyhlášení se konalo na galavečeru v Zámecké jízdárně, kde návštěvníci mimo jiné zhlédli i přehlídku historických sesterských uniforem. Absolutními vítězkami se stal čtyřčlenný tým Jihočeské univerzity 2/4, který kromě řady cen obdržel putovní pohár soutěže.