S nástupem teplého počasí se na silnice v Týně nad Vltavou vrátily frézy a finišery. Řidiči musejí počítat s dalšími opravami vozovek pro Jihočeský kraj. Většinou se jedná o akce, které byly přeložené z podzimu minulého roku.

Tento týden se pracuje na vozovce, která spojuje dva kruhové objezdy na hlavním tahu na Tábor. Podle starosty Milana Šnorka silničáři nezaháleli ani o víkendu. „Je to samozřejmě zátěž, ale zatím to jde,“ komentoval dopravní omezení Milan Šnorek.

Na podzim si totiž Vltavotýnští s jinou firmou užili své. Nedokázala dodržet domluvené termíny, práce se protáhly a pak se překrývaly i akce na navazujících úsecích silnic, což doslova ochromilo dopravu na Malé Straně. Současné opravy mají skončit do 7. května.

Oprava kruhového objezdu u mostu 28. října, to je akce, která zřejmě v příštích týdnech nejvíce potrápí řidiče v Týně nad Vltavou. Provádějící firma na ni má čas do zmíněného 7. května.

Zmíněná akce patří k těm, které byly přesunuty z podzimu loňského roku kvůli nepříznivému počasí. V minulých dnech už dělníci položili nový asfalt na části sjezdu do města od Budějovic a také na odbočce z hlavního tahu na Milevsko. Podle vedoucí odboru dopravy městského úřadu Lenky Kokešové už na zmíněných úsecích zbývá jen dodělat vodorovné dopravní značení.

Teď se pracuje na hlavním tahu na Tábor v úseku mezi kruhovými objezdy. Vždy polovina vozovky je ale řidičům k dispozici, takže se projíždí kyvadlově na pokyn silničářů.

Rekonstrukce ještě čeká zmíněný kruhový objezd u mostu 28. října, ale uzavírka nemá být úplná. Místo tedy bude s omezením průjezdné, bude ale asi nutné počítat se zdržením.

Rekonstrukce vozovek se dělají pro Jihočeský kraj, který s jinou firmou řeší ještě loňské zakázky v regionu. Podle náměstka hejtmanky Josefa Knota se bude kvůli nesrovnalostem s rekonstrukcemi silnic na Vltavotýnsku konat tento týden setkání na krajském úřadu. Kraj už o problému s firmou Robstav jedná od podzimu minulého roku. Hlavní spor se nyní vede o kvalitu odvedené práce.