České Budějovice 
Dnes bude v Českých Budějovicích předána Cena města za mimořádný počin za rok 2014. Zastupitelstvo cenu udělilo čtyřem mužům. Všichni jsou spojeni s obnovou kostela Svaté Rodiny v ulici Karla IV. Revitalizace kostela trvala za účasti studentů Biskupského gymnázia J. N. Neumanna a další českobudějovické veřejnosti tři roky. Autorem projektu je uznávaný architekt Josef Pleskot a jeho kolega Norbert Schmidt. Velký podíl na úspěšném dokončení díla má kněz spirituál Biskupského gymnázia Josef Prokeš společně se svým bratrem Vojtěchem. Tomuto čtyřčlennému kolektivu udělili českobudějovičtí zastupitelé Cenu města za mimořádný počin.

Tábor
Ve 13 hodin se dnes u starosty Jiřího Fišera sejdou radní Tábora. Shodnout by se mimo jiné měli na odpovědi občanům, kteří aktuálně poslali celkem čtyři petice. Namířené jsou proti hnízdění havranů, drahé vodě, pravidlům MHD a ve čtvrté lidé žádají o zřízení nové zastávky v Klokotech u kláštera. Místostarostka Michaela Petrová kolegům předloží identifikaci problémů táborské zoologické zahrady. Její nový majitel zoo od úpadce koupil mj. objekty postavené bez stavebního povolení.

Kvilda
Otevření Návštěvnického centra Kvilda, které je věnováno jelenu, se uskuteční ve Kvildě v úterý v 10 hodin. Mezi pozvanými hosty je předseda Senátu ČR Milan Štěch i ministr životního prostředí Richard Brabec.

Dačice
V Kancýřově sadu v Dačicích se od pondělí do pátku odehraje řezbářské sympozium Dačická řežba. Těšit se můžete na tvorbu řezbářů, kovářskou dílnu, ukázky práce s odlévaným mramorem a hlínou či výstavu prací žáků základní umělecké školy. Připravena je i dražba sochařských prací z předchozích ročníků. Večery budou patřit hudbě.

Čimelice
Vyhlášená Výstava květin, zahradních doplňků, drobného zvířectva a ochrany přírody začíná v Čimelicích ve čtvrtek a potrvá do neděle 23. srpna. Její návštěvníci uvidí přes padesát originálních aranžovaných květinových expozic. V doprovodném programu bude mj. k vidění funkční rekordní autodráha čimelických dobrovolných hasičů.

Strakonice
Zábavný a odpočinkový den pro děti i dospělé s akademickou malířkou Jiřinou Lockerovou a Libuší Holečkovou se uskuteční v pátek od 10 hod. v prostorách kempu Otavský ráj a kluziště na Podskalí. Zároveň se uskuteční sbírka pro Kabelkový veletrh Deníku.

Radimovice
V pátek si užijí labužníci piva. Malé pivní slavnosti již popáté nabízejí v Radimovicích u Želče. Tak zvaný Radimovický korblík bude k muzice točit pivo od pěti menších pivovarů. V pátek i sobotu se sál sokolovny otevře v 19 hodin. Z podia zahrají například v pátek Ready Kirken, v sobotu Peshata nebo Tlustá Berta.

Veselí nad Lužnicí, Slapsko
Kdo dává přednost sportu, může se v sobotu přihlásit na start 30. Ročníku veselského Betonového muže a ženy. Sraz je na hlavní pláži vlkovské pískovně nedaleko Veselí nad Lužnicí v osm hodin ráno.

Stejné disciplíny běh, plavání a kolo můžete absolvovat i při Slapeckém triatlonu ve Slapsku na Táborsku. Tady první závodníci v sobotu startují dvě hodiny po poledni.

Dobrkovice
Přijďte v pátek a v sobotu na kapely, pivo a minigolf na největší nemotorkářský hudební festival v Dobrkovicích u Českého Krumlova, 3. ročník hudebního mini-festivalu Dobrkovice Openair 2015. Tentokrát bude sobotě v Motorestu Krumlov předcházet od 18 hod. páteční zahajovací koncert krumlovských kapel (Nejjižnější Seveřan, Danger Line, Singhaia aj.) v klubu Museum Czech Underground, který je zcela zdarma. V sobotu vystoupí Tokaref, Wade, Caesarovy Kanady, Utopenci ve vlasech, či Rodriego Estavezs (vstupné 80 korun, prvních 30 příchozích 50 korun).

Hořice na Šumavě
Hořické kulturní léto se pomalu chýlí ke svému závěru. Zakončí ho vystoupení rockové legendy. Ze Strakonic přijede kapela Parkán a v sobotu 22. srpna od 21 hodin zahraje své největší hity.

Český Krumlov
Labutí jezero, jeden z nejznámějších klasických baletních příběhů na nesmrtelnou hudbu P. I. Čajkovského, se v sobotu a v neděli vrací před Otáčivé hlediště Český Krumlov v nové choreografii Attily Egerháziho, tentokrát jako příběh zraněné mužské duše.