„Šly jsme okolo vaší výlohy s výzvou, a vzpomněly si, že máme doma kabelky, které nepoužíváme a je nám přitom líto je vyhodit," vysvětlovala Eliška Voborská. „Já tu svoji dostala, už ani nevím od koho," dodává druhá z dárkyň.

Obě jsou rády, že mohou touto cestou udělat hned dvojnásobnou radost. „Jednak novým majitelkám, které mohou kabelky nosit třeba do města na nákupy, jednak nějakému talentovanému dítěti, ze kterého by třeba mohl vyrůst dobrý sportovec," představuje si Eliška Voborská.

Co je ale Kabelkový veletrh? Deník spustil v jižních Čechách charitativní akci, jejímž cílem je sehnat prostředky pro konkrétní talentované děti ze sociálně slabého prostředí, případně na rozvoj talentu dítěte se zdravotním postižením. Vše vyvrcholí 3. září od 15 hodin  v IGY v Č. Budějovicích veletrhem nasbíraných kabelek.

Milé čtenářky, přinášejte tedy své kabelky. Darovat je můžete v Českých Budějovicích (v přízemí vydavatelského domu na náměstí Přemysla Otakara II. č.5), v Českém Krumlově (v redakci na prvním zámeckém nádvoří), v Jindřichově Hradci (v redakci na náměstí Míru č. 175/1), v Písku (v redakci na Velkém náměstí č.180), v Prachaticích (v redakci ve Vodňaské ulici č. 7), ve Strakonicích (v redakci v Lidické ulici č. 198) a v Táboře (v redakci na Třídě 9. května). Pomozte dobré věci!