„Je to úplná hloupost," řekl. „Když jsem ten návrh poprvé viděl, chytal jsem se za hlavu. Ten, kdo to vymyslel, snad spadl z větve. Takové pravidlo akorát pošpiní myslivce v očích veřejnosti," poznamenal Vladimír Hokr.

Podle něj existuje jen několik málo důvodů, proč by mělo smysl omezovat pohyb veřejnosti v lesích, a to z důvodů jejich bezpečnosti. „Mám na mysli nezpracované polomy nebo v okolí občas vídané případy, kdy zlatokopové ve snaze objevit vltavíny či jiné poklady tak podkopou porost, že hrozí vyvrácení stromů. Jinak jsem ale pro, ať lidé do lesů na výlety, houby nebo borůvky chodí. Pokud se tam budou chovat slušně, jejich psi nebudou honit 
zvěř a jezdci na koních se budou držet na cestách, aby nepoškozovali kořeny, není proč lidem ve vstupu do lesů bránit."

Jako šílenost vnímá novelu zákona turistka Petra Červená z Českých Budějovic. „Šíleně zní samotný zákaz i způsob, jak o něm informovat," řekla s tím, že podle informací, které slyšela, by se o zákazu vstupu do lesa měla dozvídat 
z úřední desky obce, v jejímž katastru daný les leží.

„Mnohem logičtější podle mě je, aby u každé cesty vedoucí do takového lesa, kde právě platí zákaz vstupu, byla informační tabulka. A v případě značené trasy vytyčená i náhradní cesta," zmínila Petra Červená.

„Nedokážu si představit, že budeme před každým výletem studovat úřední desky všech vesnic, které navíc mnohdy jen míjíme, nebo že najednou uprostřed výšlapu narazíme na zakázaný les," dodala budějovická turistka.