VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zákazník je investicí do budoucnosti, říká ředitel Tomáš Kočí

Písek – Stavební společnost KOČÍ a.s.,působí v Písku už od roku 1990. Za dvě desetiletí vybudovali její majitelé Radek Kočí a Milan Švehla jeden z nejvýznamnějších stavebních podniků v jižních Čechách. V současné době zaměstnává 110 pracovníků a roční obrat se pohybuje okolo tří set milionů korun.

9.10.2013
SDÍLEJ:

Na snímku zástupce generálního partnera turnaje KOČÍ Cup, ředitel firmy KOČÍ, a. s., Tomáš Kočí, předává pohár za první místo nadějným fotbalistům týmu MŠK Žilina. Foto: Diana Procházková

KOČÍ a.s. klade důraz na kvalitu, proto spolupracuje se špičkovými architekty a osvědčenými subdodavateli. Respektuje požadavky památkářů a snaží se vyhovět konečným uživatelům staveb. Radost z dobře vykonané práce je jejím krédem.

Společenská odpovědnost KOČÍ a.s. je významná, podporuje kulturu ve městě 
a dlouhodobě patří mezi největší sponzory FC Písek 
a basketbalového oddílu Sokola Písek. Navíc je pořadatelem tradiční benefiční Vánoční prodejní výstavy rukodělných výrobků sociálních organizací, která se letos od 27. listopadu uskuteční v píseckém kině Portyč už pojedenácté. Firma podporuje učně v rámci programu Kočí junior. „Není nám lhostejné společenské dění v našem regionu, a proto se na něm podílíme," říká v rozhovoru ředitel firmy Tomáš Kočí.

Stipendia dostávají vysokoškolští studenti, vy jste „stipendijní" program pod názvem Kočí junior zavedli před lety. Co vás k tomu vedlo?
Problémem je, že populace stárne, a to se týká i stavebních profesí. Náš záměr byl takový, že si vychováme lidi, se kterými budeme spolupracovat už od školy. Nabídneme jim brigády a víme, že se 
k nám budou vracet. Naučíme je náš systém práce. To je základní výhoda programu Kočí junior.
Spolupracujeme na tom se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm Písek. Škola nám vytipuje žáky, kteří by byli schopní a ochotní se do programu zapojit. My je od druhého do třetího ročníku podporujeme. Nabízíme to studentům učebních oborů zedník, tesař, stavební truhlář. Po domluvě s rodiči studenta, školou a naší společností se uzavře dohoda o spolupráci 
a student od druhého ročníku od nás dostává měsíční příspěvek – během druhého roku učení tisíc korun a ve třetím ročníku 1500 korun.
Se závěrem školního roku to ale pro vytipovaného žáka nekončí. Chceme, aby k nám chodil přes léto na brigády. Abychom viděli, že je to člověk šikovný, bude přínosem a má cenu ho dále podporovat. Klasická tříměsíční zkušební doba bývá často krátká na to, abychom poznali, co 
v člověku je. Díky programu Kočí junior poznáváme budoucího zaměstnance po celou dobu jeho učení.

Je o vstup do programu zájem?
Zájem je. Problém je ale pokles prestiže učňovského školství. Rád bych tam viděl větší počet lidí, abychom jich mohli více podporovat.

Kromě programu Kočí junior spolupracujete i s dalšími školami…
Loni jsme se stali partnerem Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy ve Volyni v projektu vybudování vzdělávacího střediska nadregionálního významu pro zpracovatelský průmysl. Cílem bylo zlepšení podmínek vzdělávání a kvality výuky v oborech dřevozpracujícího průmyslu a stavebnictví. Pět let spolupracujeme i s Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích. Studentům programu stavitelství, obor stavební management, nabízíme praxe na stavbách.

Konec roku je pro Písek již dlouho ve znamení vaší benefiční Vánoční prodejní výstavy. Kde se vzala myšlenka pořádat takovou akci?
Letos pořádáme už jedenáctý ročník benefiční výstavy. Hlavní myšlenkou bylo podpořit a udělat radost dětem a klientům z Denního a týdenního stacionáře Duha Písek, Dětské psychiatrické léčebny Opařany a Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky. Oslovili jsme je s tím, aby vytvořili adventní výrobky, které by se pak v aukci na výstavě prodaly. Ukázalo se, že jejich výtvory mají svou cenu a dokáží potěšit mnoho kupujících. Po několika ročnících jsme přešli z aukce na klasickou prodejní výstavu. Po založení Seniorského domu Písek jsme pak přidali ještě práce od seniorů. Na ty se bohužel zapomíná, což mě mrzí. Hodně lidí se vrací, kupují si každý rok nové věci. Výtěžek výstavy se pak dělí mezi jednotlivé instituce.

Seznam vámi podporovaných akcí, spolků a institucí je úctyhodně dlouhý. Podle jakého klíče vybíráte, koho podpoříte?
Jsme především písecká firma. Regionem naší působností je město a okolí, a proto chceme podporovat akce a spolky, které působí v Písku. Není nám lhostejné společenské dění v našem regionu, a proto se na něm podílíme. Na druhou stranu, pokud nebudeme mít v Písku práci, nebudeme moci peníze vracet zpátky. Je potřeba, aby si i město uvědomovalo, že firmy pro něj něco dělají. Stavíme tu, ale peníze vracíme zpátky do regionu. Zakázky, které nyní město vypisuje, to je pouze pro obrovské firmy, podmínky nedokáží ty písecké splnit.

Sport je zřejmě, co se objemu prostředků týká, hlavním směrem podpory…
Co se týká sportu, máme dva hlavní směry. Je to písecký fotbal a možná ještě déle podporujeme písecký basketbalový tým Sršňů, myslím, že snad od jejich začátků. Basketbal je pro nás 
s otcem srdeční záležitostí, protože jsme ho oba hráli.
Snažíme se podporovat i konkrétní akce. Tam spadá fotbalový turnaj šestnácti žákovských družstev KOČÍ cup. Letos se uzavřela už šestým rokem jedna kapitola ročníku dětí narozených v roce 2001. Ty se spolu utkávaly mezi sebou. Bylo hezké vidět, jak rostou a zlepšují se.

Firmu KOČÍ si lidé spojují s nově vybudovaným Seniorským domem. To není úplně běžné, že se stavební firma do něčeho takového pustí…
Seniorský dům je dnes samostatná společnost, i když jsme personálně propojeni. S nápadem, co s budovou Otavských kasáren, přišel můj otec. Věděli jsme, že poptávka po podobném zařízení tu je velká. Na projekt jsme získali dotaci a od roku 2009 Seniorský dům Písek funguje. Tehdy jsme byli v Čechách první, kdo rozjel soukromý domov pro seniory, ve kterém se úhrady za ubytování, stravu a péči neliší od domovů obecních, krajských či státních.

Na webu máte moto, které říká „naše společnost je tu pro zákazníka, nikoliv on kvůli nám". Jak se to projevuje v praxi?
Nejdůležitější je pro nás kontakt se zákazníkem. Na ten klademe velký důraz. Pro zákazníka můžeme zařídit vše od projektové dokumentace přes stavební povolení, rozebrání detailů stavby, až po samotnou stavbu. Komunikace s klientem ale pokračuje i po dokončení stavby. Stačí, když zavolá, začneme jeho problém řešit. Snažíme se navodit osobní kontakt. Nebereme zákazníka jako jednorázový kus, je pro nás investicí do budoucna. Spousta se jich k nám vrací.

Autor: Marek Prášil

9.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Výstavba kanalizace uzavře silnici

Ilustrační foto.

Bezdomovci se museli stěhovat

Muž si ustlal u kolejí, měl velké štěstí

Jindřichův Hradec - Alkohol zřejmě sehrál velkou roli v sobotu večer, když muž usnul u kolejí a zřejmě ho zachytil vlak. Vyvázl se zraněním hlavy.

AKTUALIZOVÁNO

U Semic se stala nehoda. Řidič a dva malí synové jsou vážně zraněni

Písek - V neděli před 14. hodinou se stala na silnici I/20 na trase Písek - ČB nedaleko Semic vážná dopravní nehoda. Čelně se střetla dvě osobní auta - Škoda Octavia a Škoda Felicie. Během nehody došlo ke třem vážným a jednomu lehkému zranění. Na místě zasahoval vrtulník. 

Svědci mohou policii pomoci

České Budějovice - Dopravní policisté ze Skupiny dopravních nehod v Českých Budějovicích prosí případné svědky dopravní nehody o pomoc. K incidentu došlo v rozmezí od 10. října od 17 hodin do 11. října do 8 hodin v Netolické ulici před domem č. p. 1180 v Českých Budějovicích. Dosud neznámý řidič vozidlem nespecifikované značky poškodil zaparkovaný vůz tovární značky Ford Focus šedé barvy. Z místa nehody ujel. Informace můžete policii sdělit na telefonním čísle 158.

Policie vyzývá řidiče nákladního vozidla a svědky o pomoc

Dasný - Policisté z Dopravního inspektorátu policie České republiky v Českých Budějovicích prosí veřejnost o pomoc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení