Odvolání neúspěšného účastníka výběrového řízení bylo důvodem k odkladu zahájení druhé etapy revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Portyč. Po několikaměsíčním odkladu mohli zaměstnanci firmy Strabag zahájit práce.

„Rámus stavebních strojů, prach  a výkopy, to už máme naštěstí za sebou. Rodina bydlí v první etapě, kde už revitalizace skončila. Ale musím zároveň říct, že  po úpravách vypadá ulice mnohem líp," myslí si obyvatelka Portyče Miloslava Tlášková.

Druhá etapa má stát 46 milionů korun, v tom jsou ale zahrnuty i náklady na projekt a výkup pozemků. Náklady na vlastní revitalizaci budou 39,8 milionu korun.     Jedná se o jednu z největších investičních akcí zahájených ještě v letošním roce.  Z městského rozpočtu se počítá s částkou necelých sedm milionů. Projekt je totiž součástí  integrovaného programu, který je z 85 procent  financován Evropskou unií, uvedl Roman Ondřich, tiskový mluvčí města Písek.

Projekt revitalizace počítá s úpravou veřejných prostranství, komunikací a chodníků, novým veřejným osvětlením, upravena bude také zeleň včetně odpočinkových ostrůvků s lavičkami.  Počítá se s přístřešky na kontejnery na odpad a ve vnitrobloku Na Pěníku bude nové hřiště pro děti.

„Jako první přijde na řadu demolice již zchátralého objektu bývalé vojenské správy," připomněl Petr Jelínek z odboru rozvoje investic a majetku města a pokračoval:  „Na volném prostranství vznikne padesát  parkovacích míst a přestěhuje se sem autobusová zastávka."