Spolek Dialog CB ve spolupráci s MODA Fashion Day[s] slavnostně vyhlašovaly výsledky druhého ročníku výzvy Žena Českobudějovicka.
Do pavilonu T na Výstaviště dorazili také biskup českobudějovické diecéze Mons. Vlastimil Kročil a primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda. Oba převzali nad slavnostním večerem záštitu. Jedním z partnerů bylo také vydavatelství Vltava – Labe – Media.
Nominace obdržela pětice obdivuhodných žen. Odborná porota se rozhodla pro Zdeňku Kuvikovou, která bojuje za práva lidí s duševním onemocněním.
„Byla jsem překvapená, když jsem slyšela svoje jméno,“ odpovídala Zdeňka Kuviková na dotazy Deníku. „Když jsem poslouchala na slavnostním večeru medailonky pěti nominovaných, tak mi nepřišlo, že bych dělala něco výjimečně jiného než ostatní ženy.“
Žena Českobudějovicka zaujala neutuchající energií, vysokým nasazením, pracovitostí a pečlivostí, s jakou se snaží vylepšovat služby pro lidi s duševním onemocněním. Snaží se také vypořádat se stále velkými předsudky společnosti vůči duševně nemocným.
Při hledání jména jiné ženy ze svého okolí, která by si podle ní zasloužila ocenění Žena Českobudějovicka také, nemusela dlouho pátrat v paměti. „Já bych to určitě dala své kolegyni Lucii Kolářové,“ uvedla.
Pětice výjimečných dam prožila nevšední večer. „Každé ocenění člověka motivuje. Zaprvé je to poděkování, zadruhé to je samozřejmě výzva, aby člověk dělal dál svoji práci tak, jak má. Aby ji třeba ještě zlepšil,“ řekla v pavilonu T Zdeňka Kuviková.

Slavnostní večer doprovázely módní přehlídky, hostem večera byla Tatiana Kováříková, která se svou aktuální kolekcí poprvé dorazila do Českých Budějovic.

Nominované dámy:

Marie Ciglbauerová: pracuje v církevní mateřské škole Lipenská v Českých Budějovicích. Dlouhodobě spolupracuje na Tříkrálové sbírce ve 14 obcích a její snahou je tento počet i nadále rozšiřovat. Její oddanost věci a nadšení přivádí k této akci další dobrovolníky. Nemalá finanční částka sbírky napomáhá řadě potřebným. Tříkrálová sbírka je z hlediska koordinace i plánování velmi náročná, zabere stovky hodin z osobního času bez nároku na jakýkoliv honorář.

Irena Lavická: působí jako ředitelka LEDAX o.p.s. a jednatelka CSS Emausy s.r.o. Její angažovanost v sociální oblasti dávno přesáhla hranice Jihočeského kraje. V sociálních službách se pohybuje již dlouhou řadu let a své práci dává maximum, stejně tak své rodině a přátelům. Je to skromná dáma, která dokáže být oporou a záchytným bodem jistoty pro každého, kdo potřebuje pomoc nebo radu. Vysoce profesionálně řídí pečovatelskou službu a věnuje se i dalším postupně se rozšiřujícím aktivitám jako jsou domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem, domácí zdravotní a hospicové péči.

Dana Kopecká:  pracuje jako sociální pracovník v centru ARPIDA, na lince důvěry, jako dobrovolník pomáhá v jiných organizacích, aktivně plánuje sociální služby a na zdravotně sociální faktultě. I přes dlouholetou práci v sociálních službách stále přemýšlí o nových přístupech. Snaží se o podporu kolegů a týmu. Osudy lidí se vždy zabývá s citem a snahou o pomoc. I přes svoji pragmatickou povahu nedokáže skrýt svůj citlivý přístup k práci.

Ludmila Kubátová: zastupuje stála u zrodu a vede centrum Mamma Help České Budějovice. Je velmi vnímavá, skromná a pro centrum pracuje s velkým nasazením. Organizuje řadu aktivit pro prevenci a osvětu rakoviny prsu nejenom žen v Jihočeském kraji. Díky vlastní zkušenosti s onemocněním dokáže předávat své cenné rady a být oporou dalším ženám.

Zdeňka Kuviková: je ředitelkou organizace Fokus České Budějovice. Svou neutuchající energií, vysokým nasazením, pracovitostí i pečlivostí táhne organizaci stále vzhůru ke kvalitnějším a maximálně příznivějším službám pro lidi s duševním onemocněním. Bojuje za jejich práva a především proti stále velkým předsudkům společnosti vůči jejich onemocnění. Do organizace vkládá nejen své úsilí, ale i svůj vlastní volný čas.

Předané šeky:
Diecezní charita České Budějovice 20 000 korun
Canisterapeutické centrum Hafík Třebon 20 000, korun
Hospic Prachatice 30 000 korun