Kdy se vlakem nesvezete:Práce na koridoru Praha – Budějovice přeruší dopravu v úseku Tábor – Veselí – Chotýčany.

Dráhy ale zastaví všechny vlaky do ČB, a to 5. října od 4.00 do 13.15 hodin a 6. a 7. října od 7.30 do 15.20 hodin.

„Ono nejde o nic výjimečného, protože výluky jsou pořád někde, jezdím i opačným směrem, tedy do Prahy. A zvyklý jsem tedy i na zpoždění, naštěstí nemusím být nikde přesně na minutu," říká mladý počítačový odborník.

České dráhy již v neděli zahájí první ze tří výluk do Českých Budějovic. „Za rychlíky Praha – České Budějovice pojede náhradní autobusová doprava úseku Tábor – České Budějovice. Za většinu vlaků budou vedeny vždy dva spoje náhradní dopravy, přičemž jeden pojede bez zastavení ve stanicích Soběslav a Veselí nad Lužnicí a pojede v pravidelné časové poloze vlaku i se zajištěním přípojů ve stanici České Budějovice," upřesňuje mluvčí drah Radka Pistoriusová a dodává, že druhý spoj v Soběslavi i Veselí zastaví, ale a do Budějovic přijede asi s dvacetiminutovým zpožděním. A naopak zpět z Budějovic do Tábora vyjede autobus o 17 minut dřív.

Za rychlíky z Brna do Plzně pojedou autobusy mezi Veselím a Budějovicemi. Do Budějovic vyjedou dva, přičemž jeden mimořádně zajede k vlakovému nádraží na Hluboké. „Tady je zajištěn přestup na rychlíky ve směru Plzeň, který nebude ve stanici České Budějovice zajištěn," upozorňuje mluvčí Českých drah.