„Chceme děti maximálně podporovat v jejich úsilí a dávat jim pocit, že jejich snaha a práce má smysl. V šikovných a úspěšných dětech se skrývá kulturní i ekonomická budoucnost našeho národa a proto společně s našimi partnery realizujeme projekt Zlatý oříšek, který vyhledává, propaguje a odměňuje talentované a cílevědomé děti, abychom je podpořili v přesvědčení o smyslu jejich činnosti," říká ředitel projektu Jiří Kotmel.

Přihláška do soutěže je k dispozici on-line na stránkách www.zlatyorisek.cz a vyplnit ji zde mohou učitelé, trenéři, rodiče, kamarádi, vedoucí dětských kolektivů. Pravidla Zlatého oříšku umožňují, aby se soutěžící hlásili i sami.

Ve finálovém televizním pořadu, který Česká televize vysílá vždy na Nový rok se opět představí se svými schopnostmi a úspěchy 30 nominovaných dětí a dětských kolektivů z celé České republiky.

V závěru tohoto pořadu bude vyhlášeno 10 vítězů, na které čekají prestižní ceny Zlatý oříšek, finanční odměna 10 tisíc korun a také příležitost se zúčastnit navazujících soutěží v dětských televizních pořadech, rozhlase a dalších médiích.