Desátý ročník zábavného běžeckého závodu Barvám neutečeš odstartoval v sobotu v Budějovicích v sobotu. Nekonečný barevný had běžců se po poledni vydal na cestu centrem města a přilehlým lesoparkem Stromovka. Stovky lidí, hlavně mladých dvojic a rodičů s malými dětmi, využily krásný slunečný den k účasti na neobvyklé běžecké akci, při které jsou na několika stanovištích na účastníky vrhány závěje práškových barev, takže do cíle se dobíhá v duhovém provedení.

Zdroj: Edwin Otta

Blinduro na Lipně

Na start neobvyklého cyklistického závodu Blinduro se postavilo na břehu jihočeského moře 600 jezdců. O trati předem neví nic. „Tady jsme začínali před osmi lety. Letos jedeme tři závody. Lokality se mění, jedině Lipno od roku 2017 každý rok zůstává,“ řekl Deníku v lipenském kempu Modřín spolupořadatel akce Zdeněk Pól. Břeh jihočeského moře byl v sobotu hustě poset stany a obytnými karavany.

Zdroj: Edwin Otta

Rolls Royce ve Lnářích

Jezdili v nich James Bond, Velký Gatsby i Fantomas. Řeč je o vozech značky Rolls-Royce, které se v sobotu sjely na zámek do jihočeských Lnář. „Majitelé luxusních vozů si připomněli 120 let od prvního setkání zakladatelů značky Rolls-Royce pánů Charlese Rollse a Henryho Royce,“ upřesnili pořadatelé. V zahradě zámku se sešlo 22 luxusních vozů. Vystaveny byly i vozy značky Bentley a Mercedes.

Zdroj: Klára Alešová