„Luboš Gric v silné konkurenci šesti desítek závodníků  z celé republiky předvedl perfektní výkon a obsadil skvělé třetí místo,“ přiblížila mluvčí s tím, že tento úspěch na prestižním závodu, který je každoročně vrcholem v kalendáři sportovní kynologie, mu zajistil postup na Mistrovství světa FCI-IGP3 do Chorvatska, kde bude v září reprezentovat Českou republiku.

Zdroj: Youtube

Luboš Gric se kynologii věnuje po celý svůj život. A to nejen ve službě, ale i v soukromém životě. „Tento úspěch tak znamená splnění jeho celoživotního snu, závodit na mistrovství republiky a ukázat celému světu, že patří mezi ty nejlepší,“ dodala Štěpánka Schwarzová. „Letošního mistrovství republiky se zúčastnil se svým psem Irem z chovné stanice Zde-Sko. Je to pětiletý německý ovčák, kterému se Luboš věnuje už od štěněte.“

Na mistrovství republiky se utkal se psy nejrůznějších plemen a ve třech disciplínách - stopa, poslušnost a obrana dokázal, že si postup na mistrovství světa rozhodně zaslouží. První místo mu uteklo o pouhých sedm bodů.

Policejní pes Anso "František" Sharpend odchází na odpočinek.
Policejní pes František jde do důchodu. Pochází z úspěšného vrhu na jihu Čech

„Luboš tento úspěch vnímá jako ten dosud největší v jeho životě. Jihočeští policisté jsou pyšní, že mají ve svých řadách tak šikovného psovoda, který své psy dokáže skvěle připravit a to nejen na závody, ale ty policejní i do služby.  Věřme, že v Chorvatsku rovněž uspěje a zabojuje o ty nejvyšší příčky. Lubošovi gratulujeme a držíme palce na mistrovství světa!“ uzavřela mluvčí.